Lista aktualności Lista aktualności

Leśnicy się spisali

1 września br. rozpoczął się Powszechny Spis Rolny 2020, badanie wyjątkowe, ponieważ realizowane raz na 10 lat i obejmujące wszystkie gospodarstwa rolne.

Wyniki spisu rolnego są jedynym źródłem, które pozwala dokładnie scharakteryzować polskie rolnictwo. Służą one m.in. władzom lokalnym i centralnym do podejmowania trafnych decyzji strategicznych, opartych na analizie danych.

Może się zdarzyć, że właściciel pszczół, nie użytkuje żadnych gruntów, a ule trzyma na gruntach Lasów Państwowych (np. polana leśna, łąka). W tym przypadku, to właściciel pni pszczelich podlega spisowi.

Również leśnicy biorą udział w Spisie Rolnym.

Nie wszystkie grunty jakimi zarządzają nadleśnictwa RDLP w Zielonej Górze są lasami. Ponad 11,5 tysiąca hektarów w ewidencji figuruje jako rola. Są to pastwiska, łąki, stawy czy użytki ekologiczne. Grunty te wykorzystywane są przede wszystkim jako rezerwuar różnorodności przyrodniczej. 

Często są to siedliska zwierząt a w szczególności ptaków. Wiele z nich to obszary Natura 2000, na których podejmujemy działania przyrodnicze jak chociażby wykaszanie.

https://spisrolny.gov.pl/warto-wiedziec/o-spisie

Zachęcamy wszystkich rolników do udziału w Powszechnym Spisie Rolnym 2020.

Zachęcamy również do obejrzenia i udostępnienia teledysku zrealizowanego przez Urząd Statystyczny w Zielonej Górze we współpracy z zielonogórskimi kabaretami, który publikujemy również na naszym profilu Facebook.

 

Średnia (0 Głosy)