Lista aktualności Lista aktualności

Nagrywamy leśników w lesie

28 czerwca zapraszamy wszystkich fanów przyrody na kolejną audycję radiową poświęconą tajemnicom naszych lasów.

Tym razem spotkamy się z trzema leśnikami:

Andrzej Nowacki – specjalista edukacji leśnej w Nadleśnictwie Gubin, w zabawny i unikatowy sposób będzie zachęcał do odwiedzenia ścieżki przyrodniczej w Dzikowie. Co takiego niesamowitego może wydarzyć się podczas lekcji przyrody z leśnikiem i czy warto wyjść ze szkoły do lasu by przekonać się jak niesamowita może okazać się nauka w terenie?

„Miedzy Nami Zwierzętami – Las dobre sąsiedztwo" na antenie Radia Zachód w środę 28 czerwca o godz.: 20:00.

Jarosław Guzowski – z-ca Nadleśniczego wyciągnie nas na bagna. Rezerwat przyrody Pawski Ług kryje wiele przyrodniczych ciekawostek. Położone w ponad stuletnim lesie  torfowe jeziorko nawet w środku słonecznego dnia wygląda tajemniczo.  Czy odważycie się poznać samemu to miejsce? Posłuchajcie jak się przygotować i na co zwrócić uwagę podczas wakacyjnej wycieczki w ten zakątek Nadleśnictwa Świebodzin.

Bartłomiej Lenard – wyjaśni skąd bierze się drewno i w jaki sposób leśnicy prowadzą zrównoważona gospodarkę leśną. To w lesie drzewo przemienia się w drewno. W Lasach Państwowych wycina się niewiele ponad połowę drewna, które przyrasta w ciągu roku. Dzięki temu lasów w naszym kraju przybywa. Leśnicy w Polsce sadzą rocznie 500 mln drzew – to prawie 13 sadzonek na 1 mieszkańca!

Średnia (0 Głosy)