Lista aktualności Lista aktualności

Po raz piąty kilkunastometrowa z lasu stanęła przy Ratuszu

Wszystko zaczęło się wczesnym rankiem, 3 grudnia br., pod dowództwem leśniczego leśnictwie Bucze – w Nadleśnictwie Świebodzin. Po niełatwym i wymagającym precyzji załadunku na specjalistyczny sprzęt Ośrodka Transportu Leśnego w Świebodzinie, przy pełnej eskorcie straży leśnej i zielonogórskiej policji, przed południem kilkunastometrowy świerk dotarł na zielonogórską starówkę.

W takim skrócie przebiegał proces przygotowania drzewa bożonarodzeniowego, które od pięciu lat jest prezentem dla mieszkańców Winnego Grodu, od leśników z terenu RDLP w Zielonej Górze. Tegoroczne drzewo, przygotowali świebodzińscy leśnicy. To 24-letni świerk pospolity, który rósł na pasie przeciwpożarowym – na byłej plantacji choinkowej i tak jak wspomina miejscowy leśniczy, że względów technicznych był planowany do wycięcia wiosną 2022 r., „a że jest wyjątkowo piękny, to niech ten urok będzie przekazany mieszkańcom Zielonej Góry” (link).


Transport choinki ze świebodzińskich lasów do Zielonej Góry i prace montażowe na starówce (fot. Ewelina Fabiańczyk, Agnieszka Linka)

Fakt, że w sercu Zielonej Góry ponownie stanie naturalna choinka, cieszy mieszkańców miasta.

Tradycyjnie też, prawdziwa „choinka z lasu”, rozbłyśnie pod Ratuszem już 6 grudnia br., podczas Mikołajek Miejskich, organizowanych przez Urząd Miasta Zielona Góra.

Średnia (0 Głosy)