Lista aktualności Lista aktualności

Podsumowaliśmy VI Bieg Wilka na terenie Nadleśnictwa Wymiarki

W pierwszy weekend września 2023 r., na terenie Nadleśnictwa Wymiarki, odbyła się szósta edycja Biegu Wilka. Podobnie jak w latach ubiegłych impreza przyciągnęła wielu entuzjastów biegania. Trasa była piękna, ale za sprawą podbiegów również wymagająca.

Nadleśnictwo Wymiarki było współorganizatorem i jednym z partnerów biegu. Zawodnicy rywalizowali na dystansie 6 km oraz 10 km. Dodatkowo zorganizowany został bieg charytatywny „bieg wilczka” na dystansie około 2,0 km, z którego dochód przekazano na rehabilitację mieszkanki Świętoszowa zmagającej się z chorobą. Bieg Wilka otwierał trwające dwa dni obchody święta miasta Gozdnica. Na stracie biegu głównego pojawiło sie 133 biegaczy.

Dekoracja uczestników biegu "Wilczka" fot. A. Żyworonek

Start biegu głównego/ fot. J. Kazimir

Wśród zawodników znaleźli się również pracownicy Lasów Państwowych:

  • Adriana Matusiak- Nadleśnictwo Zielona Góra,
  • Magdalena Michalska- Nadleśnictwo Wymiarki,
  • Artur Krasuski- Nadleśnictwo Wymiarki,
  • Jakub Biela- Nadleśnictwo Wymiarki,
  • Bartłomiej Michalski- Nadleśnictwo Lipinki,
  • Radosław Boniec- Nadleśnictwo Lipinki.

Spośród biegaczy na 10 km, zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i specjalnej dedykowanej leśnikom, wygrał kolega Radosław Boniec z Nadleśnictwa Lipinki. Wśród "leśnych kobiet", na dystansie 6 km najszybsza była Magdalena Michalska z Nadleśnictwa Wymiarki. Gratulujemy!

Pierwsze miejsce w klasyfikacji OPEN 10 km zdobył Radosław Boniec Nadleśnictwo Lipinki
fot. A. Żyworonek

W Leśnej Osadzie Nadleśnictwa Wymiarki czekały gry i zagadki przyrodnicze oraz sportowe zabawy dla najmłodszych.

Leśna Osada Nadlesnictwa Wymiarki przyciągneła wiele osób zainteresowanych poznawaniem ciekawostek przyrodniczych/
fot. A. Żyworonek

Jak widać nie tylko najmłodsi byli zainteresowani atrakcjami edukacyjnymi, przygotowanymi przez leśników w Lesnej Osadzie/
fot. A. Żyworonek

Nie zabrakło również stoiska marki „Dobre z lasu”, które cieszyło się dużym zainteresowaniem. Promowane produkty pochodzenia leśnego spożywcze tej marki pochodzą głównie z lasu, co sprawia, że należą do niezwykle wyjątkowych, cennych odżywczo oraz bardzo zdrowych.

fot. A. Żyworonek

Wszystkim osobom i instytucjom wspierającym VI edycję Biegu Wilka składamy serdeczne podziękowania, natomiast zawodnikom składamy wielkie gratulacje z ukończenia biegu i zapraszamy za rok, do udziau w kolejnej edycji.

Średnia (0 Głosy)