Lista aktualności Lista aktualności

Posadźmy razem las!

28 marca leśnicy zapraszają na wspólne sadzenie lasu w pobliżu Zielonej Góry.

Lasy Nadleśnictwa Zielona Góra i Nadleśnictwa Przytok otaczają pierścieniem miasto Zielona Góra. Niedawno miasto Zielona Góra stała się większą aglomeracją miejską dzięki połączeniu miasta z gminą. Teraz w zasięgu terytorialnym Miasta znajduje się prawie 15 tyś. ha, na których gospodarują Nadleśnictwa Przytok, Zielona Góra i Nowa Sól.

Chcąc przybliżyć mieszkańcom Zielonej Góry zagadnienia związane z prowadzoną prawidłową gospodarką leśną, leśnicy zapraszają 28 marca w sobotę na spotkanie plenerowe pt. "Posadźmy razem las!"

Celem spotkania jest wspólne posadzenie drzew przez mieszkańców i leśników na terenach leśnych w pobliżu Zielonej Góry. Będzie to też okazja do przekazania zainteresowanym  zagadnieniami związanymi z trwale zrównoważoną gospodarką leśną, w ciekawy i praktyczny sposób  informacji o pracy leśników, o lesie i jego mieszkańcach, a także o pełnionych przez las funkcjach, zarówno turystycznych, rekreacyjnych jak i tych związanych z pozyskaniem najbardziej przyjaznego i ekologicznego surowca  jakim jest drewno.

Szczegółowe informacje organizacyjne  dostępne są na stronie Nadleśnictwa Zielona Góra i w siedzibie Nadleśnictwa Zielona Góra.

Start 28 marca o godzinie 9:00! Serdecznie zapraszamy!

Średnia (0 Głosy)