Lista aktualności Lista aktualności

Świętuj Niepodległość z nami na Biegu Niepodległości!

Listopadowe dni niosą ze sobą ducha patriotyzmu i jedności. To czas, w którym z dumą wspominamy bohaterów, którzy walcząc o niepodległość, uczynili Polskę wolną. Zapraszamy do wyjątkowego świętowania 105. rocznicy odzyskania Niepodległości Polski na terenie naszej dyrekcji, w Nadleśnictwie Lipinki.

To doniosłe wydarzenie można uczcić wspólnie podczas siódmej edycji Biegu Niepodległości, który odbędzie się na trasie geoturystycznej Dawna Kopalnia „Babina". Imprezie będą towarzyszyć nie tylko sportowe emocje, ale przede wszystkim, śpiewając nasz hymn narodowy, który odzwierciedla historię Polski i ducha narodowego, wyrazimy solidarność i determinację patriotyczną i razem oddamy hołd bohaterom, którzy poświęcili wiele dla naszej Ojczyzny.

Bieg Niepodległości będzie też przedsięwzięciemem integrującym społeczność oraz okazją do edukacji poprzez zabawę i wsparcia lokalnych inicjatyw. Na trasie, którą będzie przemierzać 200 zawodników, czekają wyjątkowe widowiska przyrodnicze jakie kryje unikatowy teren geościeżki. Tuż przy wieży widokowej, leśnicy zaproszą do Leśnej Osady - miejsca z edukacyjnymi atrakcjami nie tylko dla najmłodszych, ale także do wspólnego tworzenia patriotycznych pamiątek. Odbędzie się także prezentacja regionalnych produktów i degustacja zdrowej żywności pochodzenia leśnego, w trym marki "Dobre z lasu".

Data: 12.11.2023 r.

Godzina: 10:00 – 15:00.

Lokalizacja: trasa geoturystyczna Dawna Kopalnia „Babina”, na terenie Nadleśnictwo Lipinki.

PROGRAM WYDARZENIA

 • Leśna Osada, zlokalizowana przy wieży widokowej, obejmująca stanowiska:
  - z ekspozycją leśno-przyrodniczą, gdzie prowadzone będą interaktywne zabawy edukacyjne oraz twórcze działania, w ramach których będą przygotowywane kotyliony, co umożliwi kreatywne spędzenie czasu i nawiązanie do aspektów patriotycznych,
  - ze zdrową żywnością pochodzenia leśnego, promującego produkty marki „Dobre z lasu” i produktami regionalnymi,
  -  informacyjne, gdzie będą wydawane pakiety startowe dla zgłoszonych biegaczy.
 • Mini Bieg dla dzieci (400 m, 1000 m).
 • Start Głównego Biegu (ok. 6 km).
 • Uroczyste odśpiewanie hymnu narodowego.
 • Dekoracje zwycięzców, losowanie nagród dla zawodników i poczęstunek.

Jest to niepowtarzalna okazja, by odwiedzić sztandarowy obiekt naszego regionu i spędzić aktywnie czas na łonie natury, pogłębić wiedzę o lokalnym dziedzictwie historycznym oraz wspólnie uczcić narodowe święto.

Przedsięwzięcie to realizowane jest z myślą o wspólnym celebrowaniu narodowego Dnia Niepodległości Polski, kultywowaniu wartości patriotycznych oraz promowaniu funkcji lasów – dobra narodowego i aktywnego stylu życia. W tym roku będziemy także świętować rozpoczęte przez Lasy Państwowe obchody 100-lecia istnienia oraz dwudziestolecie naszej edukacyjnej, planowej działalności. Las to nie tylko przestrzeń do biegania, to nasza wspólna historia, to dziedzictwo, z którym związane są nasze korzenie. Razem możemy uczcić to ważne dla Polaków święto w atmosferze sportowej rywalizacji, radości i jedności.

Bieg Niepodległości organizowany jest przez Gminę Trzebiel, Ośrodek Kultury i Bibliotekę w Trzebiel oraz Nadleśnictwo Lipinki. Więcej szczegółów na temat wydarzenia publikujemy na załączonym plakacie oraz w social mediach, na profilu Facebook RDLP w Zielonej Górze (link).

Średnia (0 Głosy)