Lista aktualności Lista aktualności

Turystyczne perspektywy w naszych lasach malują się... rowerowo!

Nadleśnictwa Sulechów i Zielona Góra wspólnie z samorządami podejmują nowe inwestycje rowerowe.

W ostatnich dniach dwa nadleśnictwa RDLP w Zielonej Górze podpisały dokumenty z samorządami i lokalnymi stowarzyszeniami, dotyczące perspektyw rowerowych w regionie.

Wspólny projekt, na bazie podpisanego listu intencyjnego, planują władze miasta Zielona Góra oraz Gminy Świdnica, we współpracy z Nadleśnictwem Zielona Góra i Stowarzyszeniem Amatorów Kolarstwa YOLOBIKE. Projekt zakłada odnowienie ścieżek, przeznaczonych dla amatorów, jak i zaawansowanych kolarzy, a także utworzenie zupełnie nowych tras. Ścieżki będą biegły m. in. przy popularnej wieży Bismarcka w Wilkanowie. Aktualnie powstaje dokumentacja, za którą odpowiedzialne jest stowarzyszenie, a to zadanie może potrwać do ośmiu miesięcy. 

Drugiego, dużego przedsięwzięcia dla turystyki rowerowej w regionie podjęło się Nadleśnictwo Sulechów. Wraz z Gminą Sulechów, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji "Sulechowianka" i grupą rowerową Bikesul przez ponad rok pracowano nad projektem utworzenia - pierwszej w województwie lubuskim - sieci Bikesul Singletrack. Przed kilkoma dniami podpisano oficjalne porozumienie w sprawie udostępnienia tras. Bikesul Singletrack to 45 km leśnych, naturalnych tras rowerowych. Oczywiście będzie można wybrać krótszy dystans, dzięki czemu Bikesul nie będzie przeznaczony tylko dla wprawionych kolarzy. Wszystkie odcinki będą oznakowane, dla bezpieczeństwa rowerzystów, co zaplanowano na II i III kwartał tego roku. 

Trudno wyobrazić sobie turystykę rowerową, zwłaszcza w najbardziej zalesionym regionie, jakim jest województwo lubuskie, bez udziału Lasów Państwowych. Nie tylko podczas prac formalno-prawnych, ale i przy wyznaczaniu tras, dzięki umiejętnościom i narzędziom, z których leśnicy korzystają na co dzień. Dlatego z wielką przyjemnością współpracujemy w turystycznych tematach zarówno z prywatnymi podmiotami, jak i lokalnymi samorządami. Powyższe przykłady są kolejnymi, które świadczą o tym, że razem można więcej.

O postępie prac będziemy na bieżąco informować.

Zapraszamy również na naszego Facebooka po więcej zdjęć i ciekawostek z pięknych lasów zielonogórskich.

Średnia (0 Głosy)