Lista aktualności Lista aktualności

Zagłosuj na "STAWY BOBROWICKIE"

"Stawy Bobrowickie" to kompleks sześciu śródleśnych stawów hodowlanych, spiętych w tzw. system paciorkowy. Są niezwykle wartościowymi elementami biosfery, objętymi ochroną obszarową w formie dwóch użytków ekologicznych - "Łabędzie Stawy" oraz "Żurawie Bagno". To tereny mające znaczenie szczególne dla zachowania różnorodności biologicznej. 

Doceniając ten niezwykły obszar, Nadleśnictwo Szprotawa, na terenie którego stawy się znajdują, przeprowadziło wokół miejsca inwestycję "Budowa urządzeń retencyjnych małej retencji wodnej w zlewni rzeki Rudy". O stawach i przeprowadzonych inwestycjach więcej przeczytać można w artykułach na stronie internetowej nadleśnictwa:

- Budowa urządzeń retencyjnych małej retencji wodnej w zlewni rzeki Rudy

- Mała retencja

- Oferta turystyczna Nadleśnictwa Szprotawa

Miejsce przez które przebiega "Pętla Bobrowicka" jest doskonale znane mieszkańcom Szprotawy, pobliskich miejscowości oraz wielu turystom. Teraz możemy sprawić, że o tym malowniczym terenie usłyszy cała Polska. Zadanie inwestycyjne, w wyniku którego stawy znów zapełniły się wodą, zostało zgłoszone do 27. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego "Modernizacja Roku i Budowa XXI w." Celem konkursu jest m.in. promocja modernizacji, przebudowy, rewitalizacji terenów, rozbudowy obiektów i urządzeń dla uzyskania efektów użtytkowych i estetycznych, więc prace wykonane wokół stawów doskonale wpisują się w ideę konkursu.

Aby oddać głos na nasz obiekt należy:

- przejść na stronę konkursu "Modernizacja Roku i Budowa XXIw."

- kliknąć opcję "ZAGŁOSUJ" 

- na podstronie kliknąć opcję "Zagłosuj na ten obiekt"

- podać wymagane informacje (adres e-mail, imię, nazwisko) i oddać głos

- potwierdzić głos poprzez link otrzymany we wiadomości e-mail

Głosy można oddawać raz dziennie. Zachęcamy do głosowania i rozpowszechnienia tej informacji wśród rodziny oraz znajomych.

Oczywiście przed oddaniem głosu namawiamy do osobistego odwiedzenia i zobaczenia "Stawów Bobrowickich" oraz innych atrakcji Nadleśnictwa Szprotawa.

 

Średnia (0 Głosy)