Archiwum aktualności Archiwum aktualności

Sierpień 2018

W każdą ostatnią środę miesiąca zachęcamy do wysłuchania leśnych audycji. Na antenie Radia Zachód o godz. 20:00 zielonogórscy leśnicy, dzieląc się swoim doświadczeniem, porozmawiają o przyrodzie i nie tylko…

W środę 29 sierpnia br. o godz. 2000, na antenie Radia Zachód (103 FM), Małgorzata Nabel-Dybaś - redaktorka programu "Między Nami Zwierzętami" poprowadzi „reportaż z lasu”. Audycja będzie obejmowała zagadnienia związane z wycinką drzew oraz z jedną z wielu funkcji lasu jaką stanowi jego udostepnienie.

Prelegentami spotkania będą Wiesław Daszkiewicz z Nadleśnictwa Sława Śląska, Bartłomiej Lenard z Nadleśnictwa Cybinka i Jerzy Wilanowski z Nadleśnictwa Szprotawa. Rozmawiając o przyrodzie poruszą często problematyczne tematy związane z wycinką drzew, przedstawiając własne argumenty „za” i „przeciw”. Miejmy nadzieję, że „tajemniczy drwal”, słysząc audycję przekona się do tego, że drzewa są potrzebne (…).

Zwierzęta, las … piękno przyrody i… „Leśny Dogtreking”!

Leśnicy z Nadleśnictwa Sława Śląska, Marek Szeluch i Żaneta Wojcieszyk zachęcą do wyprawy z czworonożnym przyjacielem do lasu. Zapraszając słuchaczy do udziału w „Leśnym Dogtrekkingu”, który odbędzie się  8 września br. w miejscowości Święte koło Konotopu, niedaleko Sławy Śląskiej, opowiedzą o planowanym wydarzeniu i atrakcjach towarzyszących imprezie.


Sławskie pejzaże i piękne obrazy z Wieży Widokowej "Joanna" Nadleśnictwa Sława Śląska

(fot. archiwum Nadleśnictwa Sława Śląska)

Tradycyjnie, ok. godz. 21:15, słuchacze będą mogli wykazać się swoją wiedzą i zainteresowaniami przyrodniczymi na antenie Radia Zachód, uczestnicząc w zabawie konkursowej.

Dostęp do lipcowych audycji znajduje się na stronie Radia Zachód (link). Wszystkie audycje z leśnikami dostępne są tutaj