Archiwum aktualności Archiwum aktualności

Głosujmy na Modernizację Roku!

W XVI Edycji Konkursu „Modernizacja Roku” , w kategorii budynek użyteczności publicznej startuje Nadleśnictwo Wymiarki zgłaszając do rywalizacji najlepszych w Polsce modernizacji swoją siedzibę w Wymiarkach. W tegorocznej XVI Edycji ustanowiono również specjalną nagrodę dla najlepszej modernizacji w 2011 roku, która zostanie wybrana w powszechnym głosowaniu. Wystarczy kliknąć na baner Oddaj swój głos w "PLEBISCYCIE MR2011" na budynek Nadleśnictwa Wymiarki lub przez bezpośrednią stronę www.modernizacjaroku.pl/plebiscyt. Zapraszamy do głosowania! W 13. dniu głosowania nasz kandydat zdobył już 446 głosów!

Nadleśnictwo Wymiarki startuje w XVI Edycji Konkursu „Modernizacja Roku" , zgłaszając do rywalizacji najlepszych w Polsce modernizacji budynek biura Nadleśnictwa Wymiarki.

Budynek został gruntownie zmodernizowany w 2010 roku w ramach projektu współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska - Saksonia 2007 - 2013 pod nazwą „Utworzenie centrum spotkań leśników polskich i niemieckich w Wymiarkach". Projekt dotyczył remontu zabytkowego budynku Nadleśnictwa Wymiarki i adaptacji najniższego poziomu lokalu na centrum spotkań leśników polskich i niemieckich. Warunkiem uzyskania wsparcia była aktywna współpraca partnerów polskich i saksońskich. Partnerem wiodącym było Nadleśnictwo Wymiarki. Partnerem współpracy po stronie Saksońskiej: Forstbezirk Oberlausitz.

Ciekawe losy budynku zaprezentowano na wystawie poświęconej jego historii. Wiele cennych materiałów historycznych dostarczył potomek właściciela budynku Frantza Bartha -seniora. „Willa Bartha" – tak nazywał się kiedyś ten budynek, był siedzibą właściciela huty szkła w Wymiarkach. Teraz służy leśnikom i społeczeństwu a piękna bryła budynku wyróżnia się w otoczeniu.

 O konkursie:

Cel Konkursu
Celem Konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie realizacji przedsięwzięć budowlanych ukończonych w danym roku wyróżniających się szczególnymi walorami. W Konkursie nie mogą brać udziału nowo wybudowane obiekty.
Idee Konkursu
Ideą Konkursu jest propagowanie i wspieranie działań dla ratowania obiektów i budowli dziedzictwa narodowego oraz promocja modernizacji, przebudowy i rozbudowy obiektów i urządzeń dla uzyskania efektów użytkowych i estetycznych bez realizacji nowych inwestycji.

Kategorie w Konkursie
W konkursie wyróżnia się podstawowe kategorie:
1. obiekty mieszkalne
2. obiekty hotelarsko-turystyczne
3. obiekty przemysłowe i inżynieryjne
4. obiekty użyteczności publicznej
5. obiekty szkolnictwa
6. obiekty kultury, sportu, zdrowia i rekreacji
7. obiekty ochrony środowiska
8. obiekty zabytkowe
9. elewacje i termorenowacje
10. najciekawsze modernizacje i adaptacja wnętrz
11. rewitalizacja obszarów i zespołów urbanistycznych
12. drogi i obiekty mostowe. obiekty zielone
W konkursie nagradzane są:

-nowoczesność technologii

-wysoka jakość wykonawstwa

- wysokie efekty ekologiczne

-dbałość o architekturę

- rewitalizacja zespołów urbanistycznych

-profesjonalne wykonawstwo

 

Jak zostać jurorem w konkursie "Modernizacja Roku 2011"?

W tegorocznej XVI Edycji ustanowiono specjalną nagrodę dla najlepszej modernizacji w  2011 roku, która zostanie wybrana w powszechnym głosowaniu. Wystarczy kliknąć na baner Oddaj swój głos w "PLEBISCYCIE MR2011" na budynek biurowy nadleśnictwa Wymiarki lub przez bezpośrednią stronę www.modernizacjaroku.pl/plebiscyt.  Znajduje się tam fotograficzna dokumentacja zgłoszonego obiektu. Można kliknąć, stając się w ten sposób jurorem w konkursie.
    Nagrodę otrzyma nie tylko zwycięski obiekt. Organizatorzy przewidzieli cenne nagrody dla wszystkich uczestników "PLEBISCYTU MR2011". Dodatkowo wśród głosujących rozlosowane będzie zaproszenie na uroczystą galę na Zamku Królewskim w Warszawie połączoną z rozdaniem nagród w Konkursie "Modernizacja Roku 2011".

 

fot.J.Zawada,A.Niemiec