Archiwum aktualności Archiwum aktualności

Szkolenie załóg pojazdów patrolowo-gaśniczych

Każde z 20 nadleśnictw RDLP w Zielonej Górze wyposażone jest w lekki samochód patrolowo-gaśniczy. Żeby sprawnie i skutecznie przeprowadzić akcję gaszenia pożaru w lesie potrzeba ciągłych ćwiczeń i szkoleń.Lasy Państwowe jako gospodarz terenu współdziałają w tym zakresie z Państwową Strażą Pożarną.

W pierwszym tygodniu czerwca zostało przeprowadzone pilotażowe szkolenie dla pracowników nadleśnictw wykonujących zadania w zakresie gaszenia pożarów na obszarach leśnych. W szkoleniu brali udział przedstawiciele 10 nadleśnictw RDLP w Zielonej Górze i 10 nadleśnictw RDLP w Szczecinie.

 

Podczas szkolenia, które odbywało się na terenie Nadleśnictwa Świebodzin pod profesjonalnym okiem strażaków z terenu Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wlkp., zrealizowano szereg założonych epizodów praktycznych.

Zajęcia praktyczne poprzedzone zostały teorią, którą przedstawili wykładowcy z Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wlkp. z siedzibą w Świebodzinie, Laboratorium Ochrony Przeciwpożarowej Instytutu Badawczego Leśnictwa oraz Lasów Państwowych.

Tekst i fot. Paweł Wcisło