Archiwum aktualności Archiwum aktualności

Wyjazd szkoleniowy

Jak co roku Wydział Gospodarowania Ekosystemami RDLP w Zielonej Górze zorganizował wyjazd szkoleniowy z zakresu hodowli lasu, szkółkarstwa i nasiennictwa - tym razem na teren RDLP w Szczecinku.

W dniach od 13 do 16 października 2015 r., odbył się wyjazd szkoleniowy dla pracowników jednostek podległych RDLP w Zielonej Górze. W szkoleniu zorganizowanym przez Wydział Gospodarowania Ekosystemami wzięli udział Zastępcy Nadleśniczych, specjaliści ds. hodowli lasu, pracownicy Wyłuszczarni Nasion w Siedlisku i Pracowni Gleboznawstwa i Fitopatologii.

Program obejmował wizytę na terenie Nadleśnictw: Świerczyna, Szczecinek, Polanów, Damnica i Osusznica oraz Słowińskiego Parku Narodowego. Uczestnicy wyjazdu mieli okazję zobaczenia m.in. wyłączonych drzewostanów nasiennych, plantacji nasiennych, szkółek leśnych oraz najciekawszych drzewostanów i obiektów chronionych na terenie odwiedzanych Nadleśnictw oraz - co najważniejsze – wymiany doświadczeń i poglądów
 z leśnikami z północnej Polski, szczególnie w zakresie w zakresie uzyskiwania odnowień naturalnych oraz metod zabezpieczania przed szkodami od zwierzyny łownej.

Zdjęcia i tekst: Anna Grabska