Archiwum aktualności Archiwum aktualności

VIII Mistrzostwa Polski Leśników w Piłce Siatkowej za nami

Z wielką radością informujemy, iż reprezentacja RDLP w Zielonej Górze została złotym medalistą VIII MP Leśników w Piłce Siatkowej!

Z wielką radością informujemy, iż reprezentacja RDLP w Zielonej Górze została złotym medalistą VIII MP Leśników w Piłce Siatkowej! Na pozostałych miejscach na podium stanęli gracze RDLP we Wrocławiu i RDLP w Lublinie. Złoty medal to wspaniały sukces leśników zielonogórskich.  Nie było jednak łatwo – każdy mecz był zacięty i przynosił wiele emocji, również dlatego, iż przeciwnicy grali na najwyższym poziomie i postawili „naszym" trudne warunki. Po wspaniałej, wytrwałej walce przez cały czas trwania turnieju, reprezentacja RDLP w Zielonej Górze zdobyła najwyższe laury. Serdeczne gratulacje!

Ale od początku….

Mistrzostwa rozpoczęły się w dniu 16 listopada, gdy uczestnicy zaczęli przybywać do Drzonkowa. W tym dniu też odbyła się odprawa techniczna i losowanie grup.

Oficjalne otwarcie imprezy nastąpiło w dniu 17 listopada. Rozpoczynając Mistrzostwa Ks. Bp. Duszpasterz Leśników Tadeusz Lityński pobłogosławił zawodników modlitwą „Ojcze nasz" i zdradził, że osobiście jest wielkim kibicem piłki siatkowej.

Dyrektor RDLP w Zielonej Górze Leszek Banach przedstawił zarys historii powstania i rozwoju gry w piłkę siatkową, podkreślając, że właśnie mija 120 lat kiedy to William Morgan zademonstrował w amerykańskiej miejscowości Holyoke nieznaną dotąd grę „Minonette" – nieco później zaproponowano inną nazwę gry - „Volleyball", która używana jest do dziś. Pierwszy natomiast mecz pokazowy piłki siatkowej w Polsce rozegrano w 1919 r. w Warszawie.

Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Polak wystosowała okolicznościowy list do uczestników Mistrzostw, w którym podkreśliła, że sportowe inicjatywy uczą nie tylko zdrowej rywalizacji, ale niosą ze sobą również niezwykłe emocje i poczucie wspólnoty. Zaznaczyła, że takie przedsięwzięcia pozwalają na odkrycie sportowego oblicza leśników, którzy na co dzień dbają o dobro naszego narodowego bogactwa, jakim są lasy.

Po oficjalnym otwarciu Mistrzostw rozpoczęły się rozgrywki grupowe.

19 listopada natomiast, po zakończeniu sportowej rywalizacji,  gospodarz tegorocznych Mistrzostw w Zielonej Górze - Dyrektor Leszek Banach – podziękował wszystkim uczestnikom siatkarskich zmagań za zaangażowanie i udział w tym wyjątkowym przedsięwzięciu. Turniej zakończył się oficjalną dekoracją zwycięzców oraz wręczeniem pucharów i nagród. Na szczególne podkreślenie zasługuje wyjątkowa oprawa towarzysząca wręczeniu medali, potęgująca radość i wywierająca niezwykłe wrażenie.  

Serdeczne gratulacje i wyrazy uznania kierujemy do wszystkich uczestników zmagań. Dziękujemy również za wspaniałą atmosferę oraz wszechobecnego ducha walki fair play.

Pragniemy podziękować również wszystkim osobom zaangażowanym w organizację VIII MP Leśników w Piłce Siatkowej w Zielonej Górze. Szczególne wyrazy wdzięczności należą się Dyrektorowi Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie, Panu Bogusławowi Sułkowskiemu oraz Pani Annie Sulimie-Jagiełowicz za pełen profesjonalizm i nieocenioną pomoc w przygotowaniu tej sportowej uroczystości.

Zapraszamy również do oglądania galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Do zobaczenia na kolejnych, IX już MP Leśników we Wrocławiu!

Tekst: Agnieszka Cieślik i Olga Ciemnoczołowska