Asset Publisher Asset Publisher

Eko Choinka 2020 - rym i bit to zielonogórski hit!

Warsztaty, zabawy i „EKO freestyLOVE” atrakcje przeciągnęły tłumy na zielonogórską starówkę. A to wszystko w Leśnej Osadzie – plenerowym pikniku edukacyjnym zorganizowanym w ramach III edycji Eko Choinki.

Zielonogórzanie wybierają naturalne choinki!

Tegoroczne statystyki pokazały, że naturalna choinka wyparła tą plastikową. W okresie bożonarodzeniowych świąt większość zielonogórzan wybrało pachnące, naturalne drzewko. I to nas zachwyca, ale też inspiruje!

Bo choinka po świętach może wrócić do natury!
I od trzech lat to praktykujemy! W ramach akcji Eko Choinka, przez ponad miesiąc, wspólnie z włodarzami Miasta Zielona Góra i partnerami akcji, organizujemy różne działania proekologiczne. Między innymi realizujemy kampanię informacyjną i zajęcia edukacyjne oraz prowadzimy zbiórkę drzewek przez Choinkowe Eko Patrole z ZGK. Finałem akcji jest plenerowa impreza edukacyjna. Tegoroczna, odbyła się przy zielonogórskim Ratuszu 23 stycznia br. To tu, w Leśnej Osadzie czyli przygotowanych stoiskach tematycznych nie tylko się bawiliśmy, ale przede wszystkim pokazywaliśmy jak można wykorzystać choinkę po świętach i co z nią zrobić, aby mogła wrócić do natury. Corocznie, zielonogórzanie mogą otrzymać przygotowany naturalny nawóz z drzewek świątecznych, a chętnych nie brakuje.

Edukacja przez zabawę!
Warsztaty przyrodnicze, wspólne zrębkowanie przyniesionych przez zielonogórzan choinek, i tych zebranych przez Eko Patrole to tylko szczypta oferty Leśnej Osady. Ostatnie lata, naszą edukacyjną imprezę wspierał zielonogórski sportowiec Arkadiusz Drozdek – drużynowy wice mistrz świata drwali. Natomiast tegoroczną atrakcją imprezy była obecność Radosława „Rademeneza” Blonkowskiego – rekordzisty Polski we Freestyle Rap, który zachwycał uczestników swoją muzyczną improwizacją recytatorską. Żartobliwie pozwolimy sobie stwierdzić, że nasz zielonogórski artysta stworzył nowy styl muzyczny – „Eko Choinkowy” Freestyle Rap! Może zabrzmi to nieskromnie, ale nasi najbardziej wymagający odbiorcy – dzieci i wychowawcy, którzy wzięli udział w imprezie stwierdzili, że w Leśnej Osadzie było wyjątkowo, a Eko Choinka to świetna inicjatywa!


Indeksy Przyjaciela Przyrody zdobyte i naturalny nawóz z choinek również (fot. EwelinaFabiańczyk)

„Kozacka impreza”- tak nazwał wydarzenie sześciolatek!
I to nas najbardziej cieszy. Eko Choinka, którą trzy lata temu po raz pierwszy zorganizowaliśmy z Urzędem Miasta Zielona Góra, z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników. Choinkowe Eko Patrole już zebrały więcej naturalnych drzewek niż w poprzednim roku (a akcja jeszcze trwa), i impreza przy Ratuszu ma już swoich fanów. I to nas bardzo motywuje.

Rośniemy w siłę – dziękujemy!
Staramy się, aby  oferta działań proekologicznych w ramach Eko Choinki, co roku była wzbogacana. Dlatego też, chętnie zapraszamy do współpracy kolejnych partnerów. Zielonogórski Ośrodek Kultury, w trakcie imprezy przy Ratuszu, zawsze zapewnia na profesjonalną obsługę techniczną i nagłośnienie. W tym roku, Leśną Osadę zorganizowaliśmy wspólnie z różnymi instytucjami i firmami. W formie nauki przez zabawę, atrakcje dla uczestników przygotowali edukatorzy i animatorzy Centrum Nauki Keplera- Centrum Przyrodnicze, zielonogórskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej, Stelmetu S.A., Punktu Informacyjnego Europe Direct-Zielona Góra, kreatywny zespół "Rademeneza" oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Zielona Góra i edukatorzy leśni z Nadleśnictw: Zielona Góra, Nowa Sól i Krzystkowice.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i współpracę.


Zespół Leśnej Osady przygotował wiele ekologicznych atrakcji w trakcie Eko Choinkowej imprezy edukacyjnej na zielonogórskim deptaku!
(fot. Marcin Fijałkowski, Radio Index)

 

 Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia, dostępnej na naszym regionalnym profilu Facebook (link).

Durchschnitt (0 Stimmen)