Asset Publisher Asset Publisher

leśny dogtrekking wrzesień 2017

W dniu 9 września 2017 r. Nadleśnictwo Sława Śląska, realizując założenia i cele kampanii „Lasy Państwowe. Zapraszamy" oraz „Las dobre sąsiedztwo", zaprasza do aktywnego wypoczynku w lesie. Tym razem będzie to … leśny dogtrekking.

Głównym mottem imprezy będą dwa hasła:
„W 5-10-15 DZIŚ GRAMY I W LESIE Z PIESKAMI BIEGAMY"
„GONITWA DZIŚ RUSZA OD RANA – PIES WYPROWADZA W LAS PANA"
Cele, które wyznaczyliśmy sobie do zrealizowania, to:
- propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji z psem,

- promowanie lokalnych szlaków turystycznych bezpiecznych dla przyrody,

- popularyzacja zrównoważonej turystyki i aktywnego wypoczynku w towarzystwie psa,
- prezentacja wielofunkcyjnej i zrównoważonej gospodarki leśnej,
- promocja efektów zakończonego projektu zrealizowanego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko przez Nadleśnictwo w latach 2013–2016 oraz dalszych planów Nadleśnictwa mających na celu czynną ochronę przyrody w zgodzie z rekreacyjnymi funkcjami lasu,
- promocja drewna jako surowca uniwersalnego, odnawialnego i ekologicznego oraz zapoznanie z możliwościami jego wykorzystania; 
- promocja dziczyzny i produktów z tzw. darów lasu;
 
 
Impreza skierowana jest do wszystkich, którzy zechcą wziąć w niej udział. Być może nie każdy pokusi się na współzawodnictwo w przemierzaniu wyznaczonych przez nas tras wraz ze swoim milusińskim czworonogiem, jednak przygotowana oferta będzie na tyle szeroka, że będzie można znaleźć coś dla siebie: będą gry i zabawy edukacyjne, możliwość skorzystania z siłowni na wolnym powietrzu i zapoznania się z wybranymi walorami przyrodniczymi nadleśnictwa. Każdy uczestnik, pod okiem specjalisty, będzie miał możliwość samodzielnie wykonać prawidłowy karmnik dla ptaków. Jak wszyscy wiemy, aktywny wypoczynek na łonie natury potęguje głód, o czym również nie zapomnieliśmy. Wszyscy chętni będą mieli możliwość spróbowania pieczonego na ruszcie dzika, bigosu myśliwskiego na dziczyźnie, czy też własnoręczne upieczenie kiełbasek na ognisku. Ponadto na łasuchów czekać będą słodkości z dodatkiem owoców leśnych.
Całe przedsięwzięcie sfinansowane będzie przez Centrum Informacyjne Lasów Państwowych w Warszawie oraz Nadleśnictwo Sława Sląska.
Już teraz możecie zapoznać się z regulaminem imprezy, który zamieszczony jest poniżej. Jeżeli uznacie, że warto w ten sposób spędzić czas, to serdecznie zapraszamy do dokonywania zgłoszeń uczestnictwa!
O dalszych postępach przygotowań będziemy Was informować na bieżąco.
Darz Bór!
 
Durchschnitt (0 Stimmen)