Asset Publisher Asset Publisher

Roślinożercy polubili leśników

Prawie rok temu 21 maja, grupa miłośników ziół  wybrała się na spacer do lasu w poszukiwaniu dzikich roślin jadalnych. Spacer zorganizowali aktywiści z  Zielonogórskiego Stowarzyszenia Upiększania Miasta, znani z szeregu akcji ochrony zieleni  w przestrzeni miejskiej Zielonej Góry. Podczas spaceru „roślinożercy” dotarli do polany śródleśnej, gdzie występuje wiele ziół i roślin leczniczych.

Polanę w ostatnim czasie zaczęła zarastać robinia akacjowa. W obawie o pogorszenie warunków rozwoju roślinności zielnej tego terenu,  uczestnicy spaceru zwrócili się do Nadleśnictwa  Zielona Góra, w zarządzie którego znajduje się polana, o usunięcie samosiewów drzew. Leśnicy z profesjonalizmem podeszli do tematu i przywrócili polanie należy jej status, wycinając samosiewy drzewek.

"Widać dobrą rękę fachowców z naszego Nadleśnictwa - prace wykonano z największą starannością, chroniąc uśpioną roślinność zielną"- komentują spacerowicze na profilu FB

 Za chwilę łąka zakwitnie, a mieszkańcy miasta będą mogli zbierać na niej zioła.

 Na tym nie koniec! Wdzięczni społecznicy wysłali podziękowanie dla leśników, a o udanej współpracy  poinformowali lokalne media.

 Relację z całej akcji okraszoną pięknymi zdjęciami ZTUP umieściło na swoim profilu społecznościowym .

 Polubień było co niemiara.

 

Durchschnitt (0 Stimmen)