Asset Publisher Asset Publisher

Rosomaki na leśnych drogach

Leśna droga przeznaczona dla kolumn pojazdów wojskowych, łącząca Żagań z Wędrzynem zwana „Drogą Hanibala” po wielu latach została znów przetarta przez Rosomaki z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza.

23 maja br. w godzinach wieczornych kolumna pojazdów z 1 Batalionu Zmotoryzowanego Ziemi Rzeszowskiej przemieszczała się po leśnych drogach z rejonu Wędrzyna do Żagania.

Fot.st.chor. Rafał Mniedło/11 LDKP

- Przygotowanie oraz wykonanie tego zadania było oparte o silną współpracę z przedstawicielami poszczególnych nadleśnictw oraz straży leśnych na terenie, których przebiegała nasza trasa. To dzięki nim i ich wsparciu byliśmy wstanie wykonać nasze zadanie - mówił kapitan Przemysław Beczek.

Leśnicy wykazali dużą pomoc w praktycznym sprawdzeniu przebiegu trasy Hannibala.

Fot. Krystian Witek /Straż leśna Nadleśnictwa Krosno

- Trasa jaką mieliśmy do pokonania była bardzo trudna i wymagająca. Ciągle unoszący się kurz znacząco ograniczał widoczność, kierowcy oraz dowódcy musieli cały czas czuwać nad bezpieczeństwem, by nie zderzyć się z innym pojazdem w kolumnie - opowiadał plutonowy Paweł Galek, dowódca drużyny.

Żołnierze z Międzyrzecza pokonali ponad sto dwadzieścia kilometrów po leśnych, wąskich i nie znanych dla siebie drogach.

Fotorelacja tutaj

Tekst: na podstawie artykułu st.chor. Rafał Mniedło.

Źródło: strona internetowa 11 Lubuskiej Kawalerii Pancernej 

Durchschnitt (0 Stimmen)