Asset Publisher Asset Publisher

Ścieżką "Od Sasa do lasa"

Pomysł na wakacyjną wędrówkę edukacyjną! Nadleśnictwo Lubsko zaprasza!

Ścieżka "Od Sasa do lasa"  łączy treści historyczne, przyrodnicze i leśne. Rozpoczyna się na się na dziedzińcu pałacu Brühlów w Brodach (Nadleśnictwo Lubsko), gdzie przedstawiana jest historia rodu i samych Brodów, dalej przebiega przez zabytkowy park przypałacowy z egzotycznymi drzewami (cypryśnik błotny, tulipanowiec i inne) i starymi alejami lipowymi prowadzi wzdłuż południowego brzegu Jeziora Brodzkiego na leśną ścieżkę "Na Wąwozach". 

Panorama pałacu w Brodach, fot. Paweł Mrowiński

Przyrodniczo-historyczna ścieżka "Od Sasa do lasa" kończy bieg w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich, gdzie można poznać ciekawe gatunki drzew i krzewów w ogrodzie dendrologicznym ośrodka, w tym przede wszystkim różne gatunki sosen, oraz wspiąć się na leśną wieżę obserwacyjno-widokową i podziwiać krajobraz okolicy.

Trasę dobrze jest przemierzać z przewodnikiem, ponieważ nie jest oznakowana. Szacowany czas przejścia całej ścieżki (łącznie ze zwiedzaniem) to ok. 3 godz.

Fotorelacja ze ścieżki powstała podczas wycieczki grupy turystycznej z Wiejskiego Ośrodka Kultury w Sobinie na Dolnym Śląsku.

Durchschnitt (0 Stimmen)