Asset Publisher Asset Publisher

Warsztaty z „Super surowca” 8 września

Który z surowców ma najwięcej zastosowań, a który jest najbardziej ekologiczny? Czym różni się drewno jodłowe od świerkowego? Drewno z jakiego drzewa jest naturalnie zabarwione na odcień bladoróżowy? Jak wygląda liść dębu szypułkowego?

Na te i inne pytania odpowiedzi poznali uczestnicy warsztatów dla nauczycieli w Jeziorach Wysokich, które miały przybliżyć ideę gry oraz zaznajomić z podstawowymi  informacjami dotyczącymi drewna. A przede wszystkim sami odpowiedzieli sobie na pytanie – czy drewno jest super surowcem?

Fot. E. Fabiańczyk

Gra dydaktyczna „Super surowiec” jest autorskim projektem pani Ilony Mrowińskiej z Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich (Nadleśnictwo Lubsko). “Super surowiec” nie jest typową grą. Nie zawiera elementów rywalizacji, nie ma w niej zwycięzców i pokonanych. “Super surowiec” ma wyzwalać w uczestnikach kreatywność, pobudzać wyobraźnię i kształtować umiejętność pracy zespołowej. Prowokuje indywidualną analizę i wnioski każdego z graczy. To zestaw edukacyjny, składający się z prostych elementów tej samej wielkości i kształtu, powstałych z surowców naturalnych wraz z merytoryczną obudową.

Fot. E. Fabiańczyk

Gra umożliwia uczestnikom własną interpretację, przedstawiając walory drewna, jako surowca uniwersalnego, naturalnego, wykorzystywanego na wielu płaszczyznach życia. Dodatkowo gracze mogą porównać i sami ocenić różne surowce wykorzystywane przez człowieka.

Więcej o „Super surowcu” na stronie internetowej gry: www.supersurowiec.pl

Durchschnitt (0 Stimmen)