Asset Publisher Asset Publisher

Zapraszamy do Leśnej Osady podczas VI Pikniku Naukowego CNK

W sobotę 23 lipca br. (g. 12:00-18:00), przy zielonogórskim Centrum Przyrodniczym (ul. J. Dąbrowskiego 14; parking), pod hasłem „Nauka ponad granicami” odbędzie się VI Piknik Naukowy Centrum Nauki Keplera. To cykliczne wydarzenie, którego jesteśmy stałym partnerem.

Jak co roku, zielonogórskie nadleśnictwa zaprezentują Leśną Osadę i zaciekawią uczestników światem przyrody, prezentując dwa punkty tematyczne:

  • ,,Mieszkańcy lasu”, w którym edukatorzy leśni zaprezentują zwyczaje i zachowania najmniejszych mieszkańców lasu, m. in. owadów i płazów.  Nie zabraknie mowy o bezpieczeństwie w lesie, rozpoznawania dźwięków, które słyszymy podczas spacerów w lesie, czy tropów, które często spotykamy.

  • ,,Szlakiem leśnych tropów i zagadek”, gdzie leśnicy zaprezentują m.in. różnice pomiędzy śladem, a tropem pozostawianym przez leśne zwierzęta. Będzie to świetna okazja, aby też wsłuchać się w odgłosy mieszkańców lasu – od tych wydawanych przez ptaki, po duże ssaki występujące w leśnych ostępach. Nie zabraknie także odrobiny rywalizacji oraz nauki poprzez zabawę! Każdy ,,leśny wędrowca”, będzie miał możliwość odpowiedzi na zagadkę postawioną po zakręcaniu leśnym kołem fortuny.

Sosna, dąb, a może grab? Po zakończeniu VI edycji Pikniku Nauki Keplera rozpoznanie gatunku, z którego pochodzi nasz naturalny materiał budowlany nie będzie stanowiło kłopotu. Te i wiele innych działań w Leśnej Osadzie edukacyjnych będą prowadzone przez leśników z Nadleśnictwa Przytok i Nadleśnictwa Nowa Sól. W ramach terenowej gry, koordynowanej przez Organizatora wydarzenia, w formie gier i zabaw uczestnicy będą zdobywać wiedzę i ciekawe umiejętności. Dla najbardziej aktywnych, którzy ukończą grę terenową, przewidziano upominki przygotowane przez Centrum Przyrodnicze oraz wszystkich partnerów pikniku.

Z okazji corocznego święta Centrum Przyrodniczego, w dniu pikniku, będzie można bezpłatnie zwiedzać interaktywną ekspozycję wewnątrz budynku. Do wstępu będzie upoważniał darmowy bilet, który w dniu imprezy będzie można pobrać w punkcie informacyjnym (ilość biletów wstępu ograniczona). Warto też podkreślić, że podczas VI Pikniku Centrum Nauki Keplera organizator zaplanował cztery strefy:

  • strefa 01 - Kosmos,
  • strefa 02 - Przyroda,
  • strefa 03 - Eksperyment,
  • strefa 04 - Partnerzy, w której będzie usytuowana wspomniana Leśna Osada.

W każdej strefie, dla gości przygotowano liczne atrakcje oraz pokazy i doświadczenia naukowe. Impreza adresowana jest do wszystkich, a w szczególności do rodzin z dziećmi. Szczegóły na temat wydarzenia znajdują się na profilu Facebook Organizatora (link1, link2), a także RDLP w Zielonej Górze (link).

W imieniu Organizatorów i Partnerów VI Pikniku Naukowego Centrum Nauki Keplera serdecznie zapraszamy do udziału. Oferta jest bardzo ciekawa i warto skorzystać. Zapraszamy!

Durchschnitt (0 Stimmen)