Asset Publisher Asset Publisher

Integracyjny Turniej Piłki Nożnej Leśników

RDLP w Zielonej Górze zrealizowała w 2010 roku projekt pod nazwą "XIII Integracyjny Turniej Piłki Nożnej Leśników". Projekt został zakwalifikowany do dofinansowania z Funduszu Małych Projektów Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” / Euroregionu Neisse e.V. w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007-2013.

19 czerwca 2010r. na boisku klubu "Tramp" w Osiecznicy koło Krosna Odrzańskiego (woj.lubuskie) ponad 200 zawodników rywalizowało w piłce nożnej o puchar Dyrektora RDLP w Zielonej Górze. Już po raz 13. leśnicy zielonogórscy spotkali się na murawie ale po raz pierwszy był to turniej międzynarodowy. Na zaproszenie Dyrektora Leszka Banacha udział w zawodach wzięli leśnicy z Saksonii, z Forstbezirk Oberlausitz. 
 
Na czterech boiskach rozegrano 44 mecze, w których padło 231 goli! 
Chociaż celem imprezy była integracja środowiska leśników i umożliwienie lepszego poznania się leśników polskich i saksońskich należy odnotować, że turniej wygrała drużyna Nadleśnictwa Przytok. Najlepszym strzelcem turnieju został Paweł Nowak z Nadleśnictwa Babimost strzelając 19 bramek.
 
XIII Integracyjny Turniej Piłki Nożnej Leśników został zakwalifikowany do dofinansowania z Funduszu Małych Projektów Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr" / Euroregionu Neisse e.V. w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007-2013. 
 
Durchschnitt (0 Stimmen)