Asset Publisher Asset Publisher

Transgraniczna ochrona lasów przed pożarami

Lasy RDLP w Zielonej Górze należą podobnie jak i sąsiednie w Saksonii i Brandenburgii do najbardziej zagrożonych pożarami w tej części Europy. Zapobieganie i szybkie zwalczanie pożarów lasu stanowi główny problem odpowiedzialnych za to służb.

Projekt przewiduje wzmocnienie transgranicznej ochrony lasów przed pożarami. Lasy RDLP w Zielonej Górze należą podobnie jak i sąsiednie w Saksonii i Brandenburgii do najbardziej zagrożonych pożarami w tej części Europy. Zapobieganie i szybkie zwalczanie pożarów lasu stanowi główny problem odpowiedzialnych za to służb.

W ramach projektu planowane jest zorganizowanie spotkań partnerów, wykonanie dwujęzycznych tablic informacyjnych o tematyce ochrony lasu przed pożarami, organizacja wspólnych ćwiczeń w rejonie przygranicznym oraz przygotowanie wspólnego raportu w zakresie ochrony przed pożarami lasu. Dodatkowo zaprojektowane zostaną i zakupione gadżety o charakterze edukacyjnym, które będą służyły do działań prewencyjnych.Wyprodukowany będzie film na temat projektu.

Projekt „Transgraniczna ochrona lasów przed pożarami" jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska-Saksonia 2007-2013 w ramach „Europejskiej Współpracy Terytorialnej".

Durchschnitt (0 Stimmen)