Asset Publisher Asset Publisher

Dzień Nauki Polskiej

Leśnictwo to nie tylko dział gospodarki narodowej, to także zespół nauk, na których opiera się realizacja celów i zadań gospodarki leśnej.

Leśnictwo jest dziedziną interdyscyplinarną, bowiem łączy treści z różnych nauk ścisłych, w tym przyrodniczych. Są to m.in.: matematyka, botanika, ekologia, gleboznawstwo czy meteorologia.

W Dniu Nauki Polskiej odbywa się szereg wydarzeń popularyzujących naukę, a także dziedzin gospodarki, dla których osiagnięcia polskich naukowców są podstawą.

Zapraszamy do aktywnego udziału w audycji w Radio Zachód w sobotę 19 lutego o godz. 20.05 (po wiadomościach). Pani redaktor Bogusława Patalas będzie rozmawiała z leśnikiem Pawłem Mrowińskim. Na słuchaczy czekają nagrody - niespodzianki.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu, podczas którego leśnik Paweł Mrowiński opowiada o leśnictwie, które jest oparte o zespół nauk leśnych, obejmujących takie zagadnienia jak: hodowla lasu, ochrona lasu, ochrona przyrody, użytkowanie lasu i urządzanie lasu.

Warto wysłuchać także rozmowy pani redaktor Zofii Popieleckiej (Radia Zachód) z Pawłem Mrowińskim, który opowiada o swojej pracy w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich i wybranych aspektach pracy leśników podczas audycji "Sekrety pracy, czyli czego nie wiemy o zawodach" (link).

Average (0 Votes)