Asset Publisher Asset Publisher

Zapraszamy na Dzień Geotopu

To już kolejna edycja wyjątkowego na skalę Polski wydarzenia.

Spotkajmy się w wyjątkowym miejscu, na terenie Nadleśnictwa Lipinki - mowa oczywiście o unikatowej ścieżce geoturystycznej Dawna Kopalnia "Babina". W sobotę 16 października 2021 r., w godz. 11-16, zielonogórscy leśnicy wraz z partnerami zapraszają na kolejną edycję Dnia Geotopu!

Jaki jest program wydarzenia?

W Leśnej Osadzie na uczestników imprezy będzie czekało szereg bezpłatnych atrakcji, m.in. gra przyrodniczo-leśna, geoquiz na świeżym powietrzu, warsztaty ceramiczne oraz plastyczne z wykorzystaniem naturalnych surowców, ciekawostki na temat lasu, drzew i drewna oraz pokaz batdrona - innowacyjnego sprzetu, służącego do pomiarów dna zbiornika wodnego. Pasjonaci historii i nie tylko beda mogli poznać ciekawostki z tego terenu, gdzie dawniej tradycją było górnictwo. Poza podziwianiem krajobrazu z drewnianej wieży widokowej bedzie można wybrać się na spacer z przewodnikiem po trasie geoturystycznej Dawna Kopalnia "Babina", a dla cyklistów planowana jest wycieczka rowerowa.

 

Dzień Geotopu to jedno z wielu działań projektu „UNESCO Geopark Łuk Mużakowa - wspólne dziedzictwo w polsko-niemieckim regionie przygranicznym", realizowanego w ramach Programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia-Polska 2014-2020 w Osi Priorytetowej I: Wspólne zachowanie i korzystanie z dziedzictwa naturalnego i kulturowego.

W szczególności obejmuje rozwój turystyki we wspólnym brandenbursko-polsko obszarze przygranicznym. Partnerami projektu są: Powiat Spree-Neiβe, Niemieckie Stowarzyszenie "Geopark Łuk Mużakowa" Gmina Felixsee,  Gmina Łęknica i Nadleśnictwo Lipinki.

W ramach projektu prowadzona jest rozbudowana ścieżka geoturystyczna Dawna Kopalnia "Babina" na terenie Leśnictwa Nowe Czaple.

Czy jest parking?

Tak! Bezpłatny parking znajduje się przy wieży widokowej (istnieje możliwość zaparkowania samochodu na parkingu przy drodze pomiędzy miejscowościami Nowe Czaple – Przewoźniki).

Więcej szczegółów opublikowalismy także w wydarzeniu na Facebooku RDLP (link). Zachęcamy także do zapoznania sie z relacją z poprzedniej edycji Dnia Geotopu.

 

Zapraszamy do udziału!

ORGANIZATORZY

Nadleśnictwo Lipinki

PARTNERZY

Nadleśnictwo Lubsko - Leśny Kompleks Promocyjny "Bory Lubuskie"

Nadleśnictwo Wymiarki

Politechnika Wrocławska - Wydział Geoinżynierii Górnictwa i Geologii

Narodowy Instytut Dziedzictwa Park Mużakowski w Łęknicy

Förderverein Geopark Muskauer Faltenbogen e.V.

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego

Ośrodek Kultury i Biblioteka w Trzebielu

Average (0 Votes)