Wydarzenia Wydarzenia

41. Cross Żagański o Puchar Wielkiej Ucieczki

W kalendarzu obchodów 70-lecia funkcjonowania polskiej administracji leśnej na Ziemiach Zachodnich znalazły się 41. Cross Żagański oraz 4. Bieg Niepodległości w Żaganiu.

Cross Żagański jest cyklicznym biegiem przełajowym organizowanym dla upamiętnienia rocznicy Wielkiej Ucieczki z obozu Stalag Luft III – jaki istniał przy Żaganiu, na terenach obecnego Nadleśnictwa Żagań. Trasa biegu wyznaczona została przez tereny po byłym obozie jeńców alianckich ukazując wspaniałe walory przyrodniczo-turystyczne obszarów leśnych w zarządzie nadleśnictwa. Lokalizacja biegu: teren Obozów Jenieckich przy ul. Lotników Alianckich w Żaganiu.

Drugą imprezą biegową organizowaną w ramach obchodów 70-lecia funkcjonowania polskiej administracji leśnej na Ziemiach Zachodnich będzie IV Bieg Niepodległości. Celem biegu jest upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918r. , upowszechnienie biegania jako najprostszej formy ruchu oraz promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Bieg odbędzie się 11 listopada 2015r.

Podczas organizowanych biegów zaznaczony zostanie akcent przypadających w 2015 roku obchodów 70-lecia Lasów Państwowych w Zielonej Górze. Na obu imprezach obecni będą przedstawiciele Lasów Państwowych Nadleśnictwa Żagań, którzy aktywnie włączą się w przygotowania biegu. Nie zabraknie również leśników reprezentujących Lasy Państwowe, którzy wezmą udział w rywalizacji na trasie obu biegów.

więcej o biegu: http://www.cross.zagan.pl/

Średnia (0 Głosy)