Wydarzenia Wydarzenia

Dni Otwartych Drzwi w Rogozińcu!

Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na Dni Otwartych Drzwi, które odbędą się w dniach 27-28 marca oraz 24-25 kwietnia 2015 roku

Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu już ponad 65 lat kształci techników leśników. Szkoła znajduje się w środkowo wschodniej części województwa lubuskiego w gminie Zbąszynek, powiecie Świebodzińskim w tak zwanym Regionie Kozła (związków gmin lubuskich i wielkopolskich). Szkoła prowadzona jest przez Ministerstwo Środowiska.

Szkoła prowadzi edukację na następujących kierunkach:

Operator maszyn leśnych (symbol cyfrowy 834105)

 

oraz Technik leśnik (symbol cyfrowy 314301)

Zespół Szkół Leśnych organizuje swoim uczniom praktykę w terenie, gdzie prowadzone są kursy operatora forwardera i harwestera. Szkolenie uczniów do pracy na żurawiach załadowczych prowadzone jest na trenażerze. Zespół Szkół Leśnych przygotowuje wszystkich uczniów do obsługi pilarki spalinowej.

W dniach 27-28 marca oraz 24-25 kwietnia 2015 roku ZSL organizuje Dni Otwartych Drzwi. W tych dniach można obejrzeć budynek szkolny wraz z salami lekcyjnymi, pomieszczenia do praktycznej nauki zawodu i obejrzeć pracę pilarzy, spróbować sił na trenażerze żurawia załadunkowego, odwiedzić sokolarnię, zobaczyć jak odbywają się koła zainteresowań. W internacie będzie można obejrzeć wszystkie pomieszczenia (pokoje, jadalnię, miejsca spędzania czasu wolnego). Po obiektach oprowadzać będą uczniowie, którzy udzielą odpowiedzi na wszelkie pytania. 

 

Zapraszamy w godzinach od 9.00 do 14.00.Więcej na stronie :http://www.tlrogoziniec.pl/

Średnia (0 Głosy)