Wydarzenia Wydarzenia

KONKURS „Naturalna Sława- wyprawa w nieznane”

Zapraszamy wszystkich miłośników lubuskiej przyrody do udziału w wyjątkowym konkursie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze – Nadleśnictwa Sława Śląska i Radia Zachód organizowanego w ramach kampanii promocyjnej „Lasy Państwowe. Zapraszamy"!

Jeżeli jesteś prawdziwym odkrywcą przygód, interesuje Cię lubuska przyroda, lubisz ruch i aktywny wypoczynek, chętnie korzystasz z bogactwa zielonogórskich lasów i infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej na terenach leśnych, a spacery po leśnych ostępach dają Ci energię do działania – ten konkurs będzie dla Ciebie ciekawym wyzwaniem i planem na mile spędzony czas!   

Znacie zielonogórskie lasy? Na pewno znacie!

W najbliższy poniedziałek 16 maja br. o godz. 7.15  w Radiu Zachód startuje leśny konkurs „Las dobre sąsiedztwo. Naturalna Sława- wyprawa w nieznane".

Wysłuchaj audycji, wykaż się wiedzą i weź udział w finale organizowanym przez leśników na terenie Nadleśnictwa Sława Śląska.  

Audycje konkursowe będą emitowane na antenie radia Zachód od 16 maja do 5 czerwca w każdy poniedziałek i piątek o godz. 7.15, oraz w niedzielę 22 i 29 maja o godz. 10.10. W czasie eliminacji, na pytania testowe, będą odpowiadać słuchacze, którzy zadzwonią pod nr: 683242255 oraz 801 327462. Czas na odpowiedź 5 sek.

Dziesięć osób, które udzielą najwięcej poprawnych odpowiedzi na pytania testowe przechodzą do finału, który odbędzie się w dniach 10-12 czerwca w Nadleśnictwie Sława Śląska.

Dla 10 laureatów konkursu przygotowaliśmy finał pełen atrakcji:

  • Dzień na rowerze (rajd po Puszczy Tarnowskiej połączony z wykonywaniem zadań konkursowych o tematyce leśnej)
  • Dzień na wodzie (wykonywanie zadań konkursowych o tematyce związanych z ochroną przyrody i ratownictwem wodnym)
  • Dzień na koniach (nauka jazdy konnej z instruktorami, wykonanie zadań konkursowych)

Dodatkowo:

- wycieczka do Wyłuszczarni Nasion w Siedlisku.

 Nagrodami w finale głównym konkursu będzie zaproszenie zwycięskiej drużyny wraz z osobami towarzyszącymi na weekend pt.: „Leśne szaleństwa" organizowany przez ośrodek „Haleszka" w Lubiatowie w dniach 1 i 2 października 2016 r.

Lista zdobywców nagród zostanie opublikowana na stronach: www.zachod.pl; naturalnaslawa.pl; slawaslaska.zielonagora.lasy.gov.pl; zielonagora.lasy.gov.pl

Regulamin konkursu znajdą Państwo również na stronie Nadleśnictwa Sława Śląska, www.zachod.pl i naturalnaslawa.pl.

Szczegóły konkursu i regulamin znajdują się poniżej.

Regulamin konkursu

Średnia (0 Głosy)