Wydarzenia Wydarzenia

Nasza nauka idzie w las

Latem 2016 roku Zielona Góra po raz pierwszy stanie się miejscem, w którym swoje święto będzie miała NAUKA, w tym roku pod hasłem: Zdrowa Ziemia, Zdrowy Wszechświat

W sobotę, 23 lipca br. w godz. 12.00 – 22.00 na parkingu przy jednym z obiektów CN Keplera – Centrum Przyrodniczym przy ul. Dąbrowskiego 14, odbędzie się I Piknik Centrum Nauki Keplera. Swoje naukowe stoisko zaprezentują również zielonogórscy leśnicy. Dowiecie się u nas co nieco o specyfice prowadzonej gospodarki leśnej. Będziecie mieli okazję spróbować swoich sił w doświadczeniach pt.: leśne obserwacje i eksperymenty oraz wziąć udział w licznych zabawach i konkursach z drewnem w tle, m. in.: piłowanie na czas i wbijanie gwoździ! W tym dniu leśnicy z Nadleśnictwa Krzystkowice oraz Gubin będą dla tych, którzy mają już zielone pojęcie o lesie lecz zechcą też skorzystać z naszej wiedzy. Dlatego zapraszamy Was do naszego stoiska na rozmowę o życiu lasu, zrównoważonym wykorzystywaniu wszystkich jego funkcji czy roli leśnika w przyrodzie.     

https://www.facebook.com/cnkcentrumprzyrodnicze

Jak mówią organizatorzy Pikniku (Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze): „Data wydarzenia nie jest przypadkowa gdyż rok temu, właśnie 23 lipca 2015, NASA ogłosiła odkrycie planety typu ziemskiego o nazwie Kepler 452b." My jednak wiemy, że w kalendarzu świąt niezwykłych jest to „Dzień Włóczykija"!

Włóczykij wędrował cały dzień przez niezbadane okolice, słysząc nad sobą nawoływanie ptaków przelotnych (...) Szło mu się łatwo, plecak był niemal pusty, a trosk nie miał żadnych. - napisała w "Opowiadaniach z Doliny Muminków" Tove Jansson.

Każdy kto chce lepiej zrozumieć las, może liczyć na pomoc leśników. Praca w lesie i poznawanie przyrody są naszą pasją i chcemy zachęcić do odkrywania leśnych tajemnic również Was!

Tak jak Włóczykij lubi wędrować i odkrywać nowe miejsca, tak my zapraszamy Was do wakacyjnych wycieczek i poznawania leśnych tajemnic!

 

Średnia (0 Głosy)