Wydarzenia Wydarzenia

Święto Lasu i Ochrony Klimatu

Podczas plenerowej imprezy odbędzie się m.in. wspólne sadzenie lasu, wystawa grzybów, degustacje produktów leśnych, warsztaty zbijania budek lęgowych, pokazy rzeźbienia w drewnie, czerpania papieru i koncerty leśne. Na kilkudziesięciu stoiskach zaprezentują się wystawcy oferujący różnego rodzaju produkty związane z lasem i regionem. Odbędą się też pokazy i warsztaty dotyczące m.in. oszczędzania wody, recyklingu odpadów, tworzenia łąk kwietnych i zmniejszania ilości odpadów. Ponad to zaplanowano pokazy filmów o klimacie oraz prezentację urządzeń związanych z Odnawialnymi Źródłami Energii.

UWAGA!
Uruchamiony zostanie specjalny pociąg z Zielonej Góry pn. "POCIĄG DO KLIMATU" na organizowane w Żarach w dniu 04 września Święto Lasu i Ochrony Klimatu. Zapraszamy do odwiedzenia tej imprezy. Taka szansa nie powtórzy się zbyt szybko.
Bilet kosztuje 7,50 zł. w jedną stronę. Wyjazd z Zielonej Góry o g.12.30 (powrót z Żar o g.19.20). Na "Syrenę" z Dworca PKP w Żarach zabierze pasażerów pociągu specjalny autobus.
Na wyjazd można się zapisywać w zielonogórskich Stowarzyszeniach PTTK i Uniwersytet Trzeciego Wieku, albo po prostu przyjść na Dworzec i przyjechać do Żar.
 

Średnia (0 Głosy)