Lista aktualności Lista aktualności

Konferencja leśników zielonogórskiej i szczecińskiej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych

Z inicjatywy Księdza Biskupa Tadeusza Lityńskiego 11 maja br. odbyło się spotkanie leśników z terenu sąsiednich dyrekcji - zielonogórskiej i szczecińskiej.

Za duchową stolicę diecezji zielonogórsko-gorzowskiej uznaje się Rokitno. Sanktuarium położone jest w północnej części województwa lubuskiego, jednak na terenie tym urząd nad lasami własności Państwa sprawuje Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie. Jest to miejsce w szczególny sposób łączące leśników dyrekcji zielonogórskiej i szczecińskiej.

Podczas spotkania przedstawiono prezentacje dotyczące gospodarki leśnej i ochrony lasu prowadzonych na terenie obydwu dyrekcji. Nadleśniczowie Nadleśnictw Sława Śląska i Lipinki zaprezentowali walory turystyczne i edukacyjne lasów regionu. Leśnicy wzięli też udział w mszy świętej, podczas której dokonano uroczystego odsłonięcia cudownego obrazu Matki Boskiej. Na zakończenie konferencji dr hab. Stanisław Ormanty przedstawił wykład o sztuce retoryki, czyli budowaniu wypowiedzi zawierającej rzetelne komunikaty i prawdę prezentowanego tematu.

Od 2001 roku kościół pw. Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej został wyniesiony do rangi Bazyliki mniejszej przez papieża Jana Pawła II.

Średnia (0 Głosy)