Lista aktualności Lista aktualności

Nie żyje Biskup Adam Dyczkowski

10 stycznia 2021 r, w niedzielny poranek, dotarła do na nas niezwykle smutna wiadomość: zmarł JE ks. Biskup Adam Dyczkowski, biskup senior diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Miał 88 lat.

W Jego osobie leśnicy zielonogórscy stracili wielkiego przyjaciela.

Jego Ekscelencja Biskup Adam Dyczkowski przez ponad 10 lat osobiście sprawował opiekę duchową nad ludźmi lasu będąc kapelanem leśników RDLP w Zielonej Górze.

Miłośnik i filozof przyrody, przyjaciel lasu i ludzi w nim pracujących Biskup Adam uświetniał swoją obecnością nasze leśne święta i wydarzenia. Sadził drzewa, błogosławił budowle, wspierał nas dobrym słowem, pomocą duchową i modlitwą.

Na zawsze pozostaną nam w pamięci wigilie braci leśnej w Łagowie, na których  nasz Biskup Adam zjawiał się zawsze i z nieodłączną gitarą kolędował z nami do późnych godzin, ubarwiając te spotkania wieloma anegdotami i historiami ze swego bogatego życia.

Kochaliśmy naszego Biskupa i z radością oczekiwaliśmy na kolejne z Nim spotkania. Niestety, już takich nie będzie.

W dowód naszego szacunku i wdzięczności za okazywane łaski, JE Biskup Adam Dyczkowski otrzymał „Kordelas Leśnika Polskiego”- najwyższe wyróżnienie Lasów Państwowych.

Spoczywaj w pokoju Nasz Kochany Adamie - Drogi Biskupie i Przyjacielu!

Dziś cała brać leśna myśli o Tobie i modli się za Ciebie słowami: „Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci na wieki wieków. Amen.”

Pozostaniesz na zawsze w naszej pamięci.

Leśnicy zielonogórscy

 

Fot. Z archiwum RDLP w Zielonej Górze

Średnia (0 Głosy)