Lista aktualności Lista aktualności

Pomoc dla szpitala

W odpowiedzi na inicjatywę ministra środowiska, Lasy Państwowe przekażą 2 mln zł wsparcia dla służb medycznych walczących z koronawirusem SARS-CoV-2.

Jednostki organizacyjne Lasów Państwowych przeznaczą te środki na pomoc szpitalom na obszarze ich działania, m.in. na zakup respiratorów. „W tym trudnym dla nas wszystkich czasie epidemii każda okazana pomoc jest dużym wsparciem. Za dwa miliony złotych można zakupić szereg  potrzebnych teraz środków do ratowania zdrowia i życia. Polska służba zdrowia codziennie walczy o ludzkie życie. Dziękuję wszystkim, którzy włączają się w walkę z epidemią” – podkreśla minister środowiska Michał Woś.

Nadleśnictwa Regionalnej Dyrekcji LP w Zielonej Górze już przekazały 50 tys. zł na zakup przedmiotów ochrony dla personelu medycznego Oddziału Zakaźnego w Szpitalu Uniwersyteckim im. K. Marcinkowskiego w Zielonej Górze.

Każdy może pomóc. Podajemy dane dotyczące przelewów:

Szpital Uniwersytecki imienia Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze spółka z o.o. ul. Zyty 26, 65-046 Zielona Góra

Rachunek bankowy: 55 1500 1810 1218 1004 2711 0000

W tytule przelewu prosimy o adnotację: darowizna na zakupy związane z koronawirusem.


Uwaga! Darowizny przekazane od 1 stycznia 2020 r. do 30 września 2020 r. na przeciwdziałanie COVID-19 mogą być odliczane przez podatników CIT i PIT od podstawy opodatkowania (dochodu) na korzystnych zasadach.
Więcej szczegółów znajdziesz na stronie szpitala

 

Średnia (0 Głosy)