Lista aktualności Lista aktualności

O rowerowym projekcie rozmawialiśmy w Jeziorach Wysokich

RDLP w Zielonej Górze partneruje w "Odra Velo - Oder Velo".

Zespół projektowy miał okazję spotkać się po raz pierwszy od dawna, zwłaszcza, że działanie nabiera rumieńców. Ze względu na pandemię część prac przeprowadzano wcześniej zdalnie.


Spotkania w plenerze to idealne rozwiązanie w czasach pandemii,
a nasz Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich
jest idealnym do tego miejscem, fot. U. Kaczała (RDLP w Zielonej Górze)

Wczoraj porozmawialiśmy, po kilku miesiącach przerwy, "na żywo" i to w niesamowitych okolicznościach przyrody - w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich. Ze względów bezpieczeństwa leśnicy przyjęli swoich gości w plenerze. Paweł Mrowiński, gospodarz OEPL, oprowadził po ogrodzie dendrologicznym, w którym rosną różne gatunki sosny i nie tylko, wyhodowane przez niego własnoręcznie.

Zapraszamy serdecznie do Jezior Wysokich, to wyjątkowe miejsce prowadzone przez leśników z pasją.


Paweł Mrowiński, szef OEPL w Jeziorach Wysokich,
fot. U. Kaczała (RDLP w Zielonej Górze)


"Takie rzeczy"... tylko w OEPL w Jeziorach Wysokich :)
fot. U. Kaczała (RDLP w Zielonej Górze)


Fot. U. Kaczała (RDLP w Zielonej Górze)


Perukowiec podolski, fot. U. Kaczała (RDLP w Zielonej Górze)

Warto przypomnieć, że "Odra Velo - Oder Velo" to projekt Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, w partnerstwie ze Związkiem Turystycznym Seenland Oder-Spree e. V. z Bad Saarow w Niemczech. Partnerami z Lasów Państwowych są RDLP w Zielonej Górze i Szczecinie - z racji położenia w zasięgu administracyjnym województwa lubuskiego.

Głównym założeniem projektu jest stworzenie wspólnej koncepcji dla przyszłych inwestycji rowerowych w regionie. Projekt dotyczy systemu informacji turystycznej i infrastruktury (bazy szlaków) na pograniczu polsko-niemieckim. W planach jest również aplikacja mobilna.

Jaka jest tu rola Lasów? Wszystkie nadleśnictwa położone w regionie przekażą na ten cel swoją "bazę", czyli wszystkie dostępne informacje o trasach przebiegających przez las, a także udostępnią leśne drogi przeciwpożarowe na przyszłe trasy rowerowe.

W ubiegłym roku w czerwcu pisaliśmy o podpisaniu porozumienia w sprawie "Odra Velo - Oder Velo", o którym można przeczytać tu. Będziemy informować o postępach projektu.

Średnia (0 Głosy)