Lista aktualności Lista aktualności

Spotkanie z leśnikami w Radiu Zachód

W każdą ostatnią środę miesiąca zapraszamy Państwa na spotkanie z leśnikami na antenie Radia Zachód w audycji z cyklu "Las dobre sąsiedztwo".

Zapraszamy Was do poznania bliżej niesamowitego świata zwierząt i roślin lubuskich lasów.

Pani redaktor Małgorzata Nabel-Dybaś spotkała się z leśnikami w ich naturalnym środowisku jakim jest las. W najbliższą środę, 31 maja, będziemy mogli odsłuchać o czym rozmawiali i jakie tajemnice tym razem zdradzili leśnicy?

Specjalista ds. Ochrony Ekosystemów RDLP Pan Marek Maciantowicz powie nam, czy zwyczaje czarnych bocianów mocno różnią się od tych "białych"? Szef Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich Paweł Mrowiński zdradzi szczegóły różnorodności występującej w koronach królowych lubuskich lasów czyli o różnicach w igłach znanych i nieznanych sosen. Sojuszniczka pszczół Leśniczy Szkółkarz w Nadleśnictwie Szprotawa Pani Anita Ciasnocha powie nam co łączy jej chore kolano z pszczołami?

Po godzinie 21:15 zapraszamy na konkurs!

Na ambitnych czekają  leśne nagrody. Zestaw leśnych prezentów trafi do słuchacza, który poradzi sobie z odpowiedziami na 3 pytania dotyczące audycji z godziny 20.00. Każda prawidłowa odpowiedź zostanie nagrodzona!

Zapraszamy serdecznie.

Darz Bór!

Lubuscy leśnicy.

 

 

Średnia (0 Głosy)