Lista aktualności Lista aktualności

Zapraszamy do lasu

Nowa oferta edukacyjna dla najmłodszych - już gotowa

Wiosna tuż tuż. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zaplanowania wycieczki do lasu i skorzystania z nowej oferty dydaktycznej Nadleśnictwa Sulechów.

W ciągu istniejącej już ścieżki edukacyjnej „Do Waligóry” leśnicy przygotowali odcinek pn. „Szlakiem Wiewiórki”, który przeznaczony jest przede wszystkim do edukacji młodego pokolenia, ale także dla osób dorosłych chcących poszerzyć swoją wiedzę o lesie. Na niespełna jednokilometrowej trasie znajdują się liczne przystanki edukacyjne z profesjonalną infrastrukturą, która umożliwia odpoczynek na łonie natury oraz daje możliwość zdobycia wiedzy o pracy leśnika oraz życiu roślin i zwierząt. Ścieżka edukacyjna ma kształt pętli, a jej zwieńczeniem jest wiata edukacyjna pn. "Pod Buczyną". Tutaj można odpocząć czy posiedzieć przy ognisku, ale przede wszystkim można zorganizować zajęcia edukacyjne również w czasie niesprzyjających warunków pogodowych. Wiata została wyposażona w materiały edukacyjne m.in. wizerunki ptaków, tropy zwierząt, galerie drzew leśnych oraz tablice edukacyjne. Ścieżkę można przemierzać pieszo lub na rowerze, indywidualnie bądź w grupach (szlak jest bardzo dobrze oznakowany).

Zwiedzanie jest możliwe również z wykwalifikowanym edukatorem - tutaj kontakt .

Zadanie było zrealizowane przez Nadleśnictwo Sulechów ze środków Lasów Państwowych i  dzięki współfinansowaniu  z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

Tekst i zdjęcia na podstawie materiałów Nadleśnictwa Sulechów

Średnia (0 Głosy)