Asset Publisher Asset Publisher

Wsparcie Caritas dla poszkodowanych w sierpniowej klęsce

Pieniądze zebrano w ramach akcji "Wichura".

Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych otrzymał list od Dyrektora Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, ks. Stanisława Podfigórnego, z informacją o przekazaniu kwoty 72772,00 zł na pomoc poszkodowanym w wyniku zniszczeń, spowodowanych przez sierpniowe burze i nawałnice, które przeszły nad Polską.

Zebrane przez Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, w ramach akcji "Wichura", pieniądze zostaną przekazane do Caritas Diecezji Pelplińskiej, będącej w stałym kontakcie z poszkodowanymi oraz władzami samorządowymi. Taką decyzję podjął Biskup Zielonogórsko-Gorzowski Tadeusz Lityński.

W sierpniowych klęskach ucierpiało wiele rodzin. Środki z Caritas pomogą w odbudowie ich domów, mieszkań, a także placówek edukacyjnych. Dodatkowo zostaną zakupione artykuły podstawowe, jak woda, jedzenie, ubrania, czy środki czystości.

"Bardzo serdecznie dziękujemy naszym Diecezjanom, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze, Nadleśnictwom oraz Parafianom naszej diecezji, jak i Darczyńcom indywidualnym za tak życzliwe podjęcie tej inicjatywy pomocy i przekazane środki" - podsumował w liście ks. Stanisław Podfigórny.

Dyrektor generalny Lasów Państwowych, Konrad Tomaszewski, wskazał, że w 90-letniej historii organizacji nie było wcześniej klęski o takiej skali. Jak wyglądał las po katastrofie, można zobaczyć w materiale z 23 sierpnia br. na kanale YouTube Lasów Państwowych:

https://www.youtube.com/watch?v=zvbWqsFHVRA

Durchschnitt (0 Stimmen)