Asset Publisher Asset Publisher

Ponad 100 dni bez lasu

Na ten moment czekało wielu mieszkańców naszego regionu. Nareszcie, po kilku miesiącach przerwy, możemy wchodzić do lubuskich lasów!

Informujemy, że rozporządzeniem Wojewody Lubuskiego z dnia 25 lutego 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń na terenie województwa lubuskiego zniesiony został zakaz wstępu do lasu, tym samym od wczorajszego popołudnia lasy są znowu otwarte !

Wprowadzony w grudniu zakaz wstępu do lasu zaskoczył całkowicie amatorów leśnych spacerów, rowerowych przejażdżek, biegaczy  i „kijkarzy”. Zakaz obejmował wszystkie lasy, niezależnie w czyim były zarządzie.  Dla mieszkańców lubuskiego, gdzie co drugi hektar jest lasem, taki zakaz to był wstrząs.

Wojewoda lubuski zniósł zakaz wstępu do lasu i od środy możemy znowu korzystać z leśnych ścieżek. Dopiero teraz doceniamy możliwość korzystania z dobrodziejstw jakie daje nam las.

Czy coś się w nas zmieniło? Czy po 103 dniach „postu” od lasu nabraliśmy dla niego trochę szacunku? Czy przestaniemy śmiecić? wjeżdżać do lasu? palić ogniska?

Korzystajmy z lasu odpowiedzialnie. Mamy wyjątkowe szczęście, że lasy w Polsce są w większości publiczne i otwarte dla wszystkich.

Zapraszamy do zielonogórskich lasów!

 

Uwaga! Bieżące aktualności dotyczące występowania wirusa ASF można znaleźć tutaj (link)

Average (0 Votes)