Asset Publisher Asset Publisher

A tak było 1 czerwca…

Wczoraj, 1 czerwca 2017 r., leśnicy (i nie tylko) gościli w zielonogórskim Ogrodzie Botanicznym, gdzie opowiadali małym odkrywcom o swojej pracy i ciekawostkach ze świata przyrody.

Każdy uczestnik mógł zdobyć tytuł Przyjaciela Przyrody, zbierając do indeksu pieczątki za udział w różnych konkurencjach i zabawach. Nie było taryfy ulgowej! Trzeba było wykazać się wiedzą i spostrzegawczością. Oferta na stoiskach tematycznych była bardzo zróżnicowana, a dotyczyła np. gospodarki leśnej, zwierząt, roślin, czy recyklingu. Dużym powodzeniem cieszyły się również warsztaty – plastyczne, podczas których dzieci uczyły się wykonywania własnoręcznie aplikacji na ekologicznych torbach i czerpanego papieru – wszystkie prace maluchów były niezwykłe. Ponadto odwiedził nas leśnik-sokolnik, czy aktorzy, którzy zagrali w spektaklu „Czerwony Kapturek". Podczas imprezy nie zabrakło profesjonalnych animacji.

Wydarzenie uświetniło wspólne sadzenie dębów przez Dyrektora Leszka Banacha i Prezydenta Zielonej Góry Janusza Kubickiego.  

Pogoda dopisała, a uśmiechy dzieci, odwiedzających nasze stoiska wskazywały, że najlepsza nauka, to właśnie ta, przez zabawę. Edukacja przyrodniczo-leśna jest jednym z priorytetów Lasów Państwowych. Nasi edukatorzy, którzy wciąż udoskonalają swoją wiedzę, mają świetny kontakt z dziećmi i są bardzo zaangażowani w swoją pracę, co widać również na zdjęciach.

Czwartkową imprezę zorganizowała Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych wraz z Miastem Zielona Góra, Uniwersytetem Zielonogórskim (Wydziałem Nauk Biologicznych oraz Instytutem Sztuk Wizualnych) oraz z pomocą harcerzy ze Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej.

Average (0 Votes)