Asset Publisher Asset Publisher

Choinka z lasu rozbłysła

Świerk z Nadleśnictwa Krzystkowice jest świątecznym centrum Zielonej Góry.

W przedświątecznym klimacie, pełnym radości i oczekiwania, mieszkańcy Zielonej Góry mają powód do radości. Miasto właśnie oficjalnie przywitało swoją najpiękniejszą ozdobę świąteczną – olśniewającą choinkę, która rozbłysła przy ratuszu.


fot. Z. Andrzejczak (Nadleśnictwo Krzystkowice)

Tegoroczna choinka to 13 metrowy świerk, pochodzący z Nadleśnictwa Krzystkowice - dar leśników dla mieszkańców Zielonej Góry, będący efektem współpracy Lasów Państwowych z władzami miasta. To już siódma "choinka z lasu". Wcześniejsze pochodziły z Nadleśnictw Nowa Sól, Babimost, Świebodzin i Sulechów.

Proces przygotowania choinki do rozświetlenia na deptaku był owocem pracy wielu rąk. Nadleśnictwo Krzystkowice zadbało nie tylko o odpowiednie warunki hodowlane, ale również o wybór najwspanialszego drzewa, które stało się centralnym punktem świątecznych przygotowań Zielonej Góry.

Rozświetlona, przystrojona i emanująca magicznym blaskiem choinka jest nie tylko zapowiedzią wspólnego przeżywania nadchodzących Świąt, ale również inspiracją do refleksji nad pięknem natury. Choinka z lasu Nadleśnictwa Krzystkowice staje się zatem nie tylko symboliką świątecznych tradycji, ale również wyrazem troski o naturę i piękno, którą możemy wspólnie podziwiać i pielęgnować.

Niech ta olśniewająca choinka stanowi przesłanie nadziei, miłości i pokoju dla wszystkich mieszkańców i gości, odwiedzających Zieloną Górę oraz miejsce wyjątowych, przedświątecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół.

Życzymy niezapomnianych, grudniowych spacerów po naszej pięknej Zielonej Górze. 

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku, gdzie zamieściliśmy obszerną fotorelację z dzisiejszego wydarzenia.

Average (0 Votes)