Asset Publisher Asset Publisher

Już w sobotę Dzień Geotopu!

Jedyne takie wydarzenie w lubuskiem! Zapraszamy w okolice Łęknicy, gdzie w roli poszukiwacza ciekawostek przyrodniczych będziemy prezentować unikatowe środowisko geologiczne naszego regionu!

Spotkajmy się w Geoparku Łuk Mużakowa!

W sobotę 5 października 2019 r., zielonogórscy leśnicy wraz z partnerami zapraszają na Dzień Geotopu. Na terenie przy wieży widokowej na trasie geoturystycznej Dawna Kopalnia "Babina" powstanie Leśna Osada - miejsce gdzie będzie można wcielić się w rolę poszukiwacza przygód edukacyjnych czy też odkrywcę unikatowych walorów geologicznych w obszarze Nadleśnictwa Lipinki.


Wieża widokowa na trasie geoturystycznej Dawna Kopalnia "Babina" (fot. Robert Brachun)

Geotop - co to jest?

Definicja brzmi zbyt ekspercko więc warto ją przybliżyć. Geotop, zwany również geostanowiskiem stanowi „dzieło” natury oraz większe obszary o wyjątkowym znaczeniu geologicznym. Zachwycają one swoją wyjątkowością i pięknem różnorodności krajobrazów, a także mają specjalne znaczenie. Te unikatowe formacje geologiczne, przekazują nam wiedzę m.in. na temat rozwoju Ziemi i życia na niej. Zatem zapraszamy w okolice Łęknicy – bo naprawde warto poznać naszą perłę regionu. Łuk Mużakowa uznawany jest za jedyną morenę czołową na Ziemi widoczną z kosmosu, a więc Dzień Geotopu to to doskonała okazja, aby zobaczyć jakie wyjątkowe miejsca znajdują się w zielonogórskim regionie. Wybierając się na sobotnie wydarzenie w lubuskie strony, warto zabrać ze sobą rower, gdyż w programie imprezy przewidziano m.in. dwugodzinny geospacer z leśnikami. I w okolicy planowanych jest sporo atrakcji!

Zaplanuj geoprzygodę i odkryj 1 z 7 cudów Polski!

Trasa geoturystyczna Dawna Kopalnia „Babina”, potocznie zwana geościeżką, położona jest na terenie Geoparku "Łuk Mużakowa" wpisanym na listę światowego dziedzictwa Unesco. Planując weekend, warto więc podarować najbliższym aktywny wypoczynek z widokiem na krajobrazy malowane najpiękniejszymi barwami natury!

Rowerem czy na pieszo, a może samochodem?

Wszystko jest możliwe! Teren jest otwarty dla spacerowiczów i cyklistów. W przypadku przyjazdu samochodem istnieje możliwość zaparkowania pojazdu na bezpłatnym parkingu w pobliżu wieży widokowej – drodze  pomiędzy miejscowościami Nowe Czaple – Przewoźniki). Zapraszamy w grodzie rodzinnym – udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a na miejscu gwarantowana moc atrakcji, które przygotują Nadleśnictwa: Lipinki, Lubsko i Wymiarki!

Chcąc dowiedzieć się więcej na temat Dnia Geotopu czy też poznać inne atrakcje w okolicy Łęknicy, warto śledzić aktualności publikowane na profilu Facebook RDLP w Zielonej Górze- @RDLPzielonagora. Serdecznie zapraszamy!


 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Dnia Geotopu, dostępnej naszym profilu Facebook (link).

 

Average (0 Votes)