Asset Publisher Asset Publisher

Nowe miejsca odpoczynku w Nadleśnictwie Szprotawa

W związku z rozpoczętym już sezonem turystycznym, Nadleśnictwo Szprotawa udostępniło dla odwiedzających lasy kolejne miejsca odpoczynku.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zwiedzających, jak również zachęcając do leśnych wędrówek, na terenie Nadleśnictwa Szprotawa powstały kolejne punkty odpoczynkowe, na których można nie tylko zregenerować siły, ale również wsłuchać się w odgłosy lasu, śpiew ptaków, podziwiać piękno naszych terenów i przyrody.


fot. Agata Łosińska (Nadleśnictwo Szprotawa)

Łącznie powstało pięć nowych miejsc odpoczynku infrastrukturą drewnianą: trzy usytuowane są na trasie Pętli Bobrowickiej, jedno w leśnictwie Krzywczyce i kolejne w Nowym Miasteczku. Ogółem na terenie Nadleśnictwa Szprotawa, w bliskości ścieżek przyrodniczych jest ponad dwadzieścia takich miejsc.

Tego typu miejsca cieszą się dużym zainteresowaniem wśród lokalnej społeczności, dlatego przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Szprotawa już niedługo zostanie udostępniona kolejna trasa pieszo-rowerowa, która będzie miała długość ok. 12 km. Pętla „Wiewióra” będzie przebiegała po drogach leśnych i gminnych w okolicach miejscowości Dzikowice, Długie i Borowina.

Odwiedzając nasze lasy pamiętajmy, aby zostawiać miejsca w takim stanie w jakim je zastano.

#BądźDobryDlaLasu

#Zabierz5zLasu

#sprzątaMY


Zapraszamy do odwiedzania naszych lasów!

Average (0 Votes)