Asset Publisher Asset Publisher

Relacja z przygotowań do leśnego dogtrekkingu

LEŚNY DOGTREKKING – W NADLEŚNICTWIE SŁAWA ŚLĄSKA RUSZYŁY PRZYGOTOWANIA!

Przygotowania trwają! Kilka dni temu rozstrzygnęliśmy (choć nie było to łatwe) konkurs plastyczny na plakat i logotyp, które promować będą nasze przedsięwzięcie. Na ich podstawie opracowane zostaną materiały promocyjne, które lada moment zaczniemy kolportować. To nie wszystko – pracujemy również nad pierwszym z trzech krótkich filmów, które również wykorzystamy w celu zachęcenia Was do wzięcia udziału w naszym Leśnym Dogtrekkingu. Leśni edukatorzy wymyślają dla Was gry i zabawy - ostrzegamy, że nie zawsze będą łatwe, ale warte grzechu, ponieważ na zwycięzców oraz na najaktywniejszych uczestników czekać będą upominki, w tym sporo drewnianych, gdyż drewno również będzie jednym z bohaterów tego dnia.
 
Jeżeli uważacie, że jest to jeszcze zbyt mało, aby Was skusić, to uchylimy rąbka tajemnicy, że rozpoczęliśmy także działania, które zapewnią, że nikt nie wyjdzie z naszej imprezy głodny… Czegóż to nie będzie: i dzik pieczony na ruszcie, bigos myśliwski, który okraszony będzie sporą dawką dziczyzny i leśnych przypraw (ach, ten jałowiec!), kiełbaski z dziczyzny, które będziecie mogli osobiście upiec nad ogniskiem, będzie okazja spróbowania soku brzozowego, pojawią się też leśne słodkości - nie zdradzimy jeszcze jakie, ale będą równie atrakcyjne i zaskakujące.
 
Możecie się zastanawiać, po co to wszystko – wystarczyłby sam spacer z psem. Otóż nie! Chcemy Wam pokazać, że las to nie tylko komary i kleszcze. Liczymy też na to, że uda się nam zaszczepić w Was zasady bezpiecznego i zrównoważonego korzystania z lasu, zgodnie z przysłowiem „by wilk był syty i owca cała". Mamy nadzieję, że przekonacie się o tym sami, jednak aby to nastąpiło, musicie wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajdziecie na naszej stronie internetowej.
 
Serdecznie zapraszamy i pozdrawiamy leśnym „Darz Bór!".
Average (0 Votes)