Asset Publisher Asset Publisher

Szukasz pomysłu na ferie? Poznaj leśny ośrodek i odwiedź to wyjątkowe miejsce!

W lubuskiem, dwutygodniowe ferie rozpoczną się już 17 stycznia br. Ten beztroski czas dla uczniów można także spędzić w towarzystwie leśników.

Wspólnie z Radio Zachód zachęcamy uczniów i rodziców do odwiedzenia podczas zimowych ferii Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich. To wyjątkowe, jedyne takie miejsce w regionie, gdzie na gości czeka ciekawa oferta edukacyjna Lasów Państwowych.

"Dodatkową zachętą do poznania obiektu jest pakiet zdjęć, które przedstwaiają sale wystawowe i wieża przeciwpożarowo-wiodokowa." - wspomnina Ilona Mrowińska z OEPL
w Jeziorach Wysokich.
Zapraszmy do zapoznania się z reportażem Zofii Popieleckiej - dziennikarki Radia Zachód, która wybrała się do ośrodka i porozmawiała z Państwem Iloną i Pawłem Mrowińskimi, którzy w tym miejscu prowadzą ciekawe zajęcia, tworzą interesujące materiały edukacyjne i dbają o ten obiekt od 1997 roku. Nie bez powodu w regionie, ale i w Polsce nazywani są liderami edukacji leśnej społeczeństwa.

"Spędź ferie z leśnikami w Jeziorach Wysokich" - w tym materiale radiowym "można poczytać i posłuchać o atrakcjach, jakie przygotowali leśnicy dla osób, które zechcą "wylogować się do lasu" i aktywnie spędzić kilka godzin w leśnym ośrodku".  Polecamy, bo to jedyny taki obiekt edukacyjny w regionie, który warto poznać! Dostęp do artykułu znajduje się na stronie Radia Zachód (kliknij tutaj --> link).


Zdjęcie z artykułu zamieszczonego na stronie Radio Zachód, gdzie znajduje się ciekawa galeria
fotografii wykonanych przez dziennikarkę Radia Zachód/ źródło: www.zachod.pl

Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich to wyjatkowe miejsce w sąsiedztwie lasu. "Dodatkową zachętą do poznania obiektu jest pakiet zdjęć, które przedstwaiają sale wystawowe i wieżę przeciwpożarowo-wiodokową. Zachęcamy do odwiedzin, szczególnie rodziny z dziećmi, młodzież, grupy znajomych. Każdy znajdzie tu coś interesującego: od wspinaczki po 176 schodkach na taras widokowy wieży, po ciekawe informacje i eksponaty, w tym interaktywne o przyrodzie lasu i pracy leśnika." - zachęca Ilona Mrowińska na stronie Nadleśnictwa Lubsko.


Redaktor Zofia Popielecka z Radio Zachód podczas wizyty w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej
w Jeziorach Wysokich, a tle ścianki z grafiką lasu i konturami leśnych zwierząt/ fot. Ilona Mrowińska

Przyjazd do Jezior Wysokich to też okazja do poznania ciekawych ludzi z pasją, którzy dowodzą ośrodkiem od ponad dwóch dekad. Więcej informacji na temat bieżącej działalności edukacyjnej wspomnianych leśników znajduje się także na Facebooku (zapoznaj się leśnym ośrodkiem, kliknij --> link).


Wieża przeciwpożarowa,pełniąca także funkcję turystyczną, w różnych porach roku
fot. Paweł Mrowiński

Link do artykułu: Spędź ferie z leśnikami w Jeziorach Wysokich [ZDJĘCIA] (zachod.pl)

Link do dodatkowych informacji: OEPL w Jeziorach Wysokich - Nadleśnictwo Lubsko - Lasy Państwowe  

Average (1 Vote)