Asset Publisher Asset Publisher

Wielki test o lesie

Dzisiaj, w środę, 26 czerwca będzie można wziąć udział w „Wielkim Teście o Lesie”. Dzięki leśnemu testowi widzowie będą mieli okazję przekonać się, na czym polega codzienna praca leśnika i co oryginalnego można ugotować z darów lasu.

Tym razem w teście na pytania będą odpowiadali aktorzy, piosenkarze oraz popularni dziennikarze. Dwuosobowe zespoły będą musiały wykazać się wiedzą o lasach, zwierzętach tam żyjących i roślinach, a także o Lasach Państwowych i pracy leśników. Łącznie celebrytom zostanie zadanych 36 pytań. 
Widowisko poprowadzą Anna Popek i Przemysław Babiarz.

„Wielki Test o Lesie” 26 czerwca o godz. 21:20 w TVP1

W teście, oprócz osób w studio, może brać udział każda osoba odpowiadając na pytania w trzech quizach. Są one już dostępne na stronie programu.

Tam też widzowie mogą obejrzeć wybrane odcinki „Obliczy lasów”, programu realizowanego przez leśników, oraz krótkie filmy z serii „10 faktów o…”, np. wężach, sowach, wilkach oraz żubrach.

Na stronie leśnego testu już teraz można przeczytać artykuły na temat ochrony przyrody, kondycji krajowych lasów czy też dofinansowania jakie LP przekazują samorządom.

Average (0 Votes)