Asset Publisher Asset Publisher

Z miejskiej choinki powstaną unikatowe dzieła sztuki

Leśnicy wspólnie z zielonogórskimi twórcami zainaugurowali działanie "Dobro z Natury"- to jedyna taka inicjatywa w Polsce, która organizowana jest w ramach ekologicznej akcji Eko Choinka.

Dzięki recyklingowi jodły świątecznej, która w minionym roku zdobiła zielonogórski deptak,  powstaną unikatowe dzieła sztuki! Prace, które wykonają znakomite lubuskie malarki zostaną przekazane na aukcje charytatywne.

To jedyna taka inicjatywa w Polsce!

„Dobro z Natury” to działanie, które zostało zainaugurowane podczas czwartej edycji poświątecznej akcji Eko Choinka, której ideą jest recykling drzewek, które utraciły już swój świąteczny blask.
W ramach tegorocznej Eko Choinki, którą organizuje Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych i Urząd Miasta Zielona Góra we współpracy z Zakładem Gospodarki Komunalnej, realizowany jest coroczny zbiór drzewek przez Choinkowe Eko Patrole ich recykling tak, aby mogły powrócić do natury w formie naturalnego nawozu.

Dobro z Natury – to inicjatywa zielonogórskich leśników i artystów.
W ramach wspólnego przedsięwzięcia, z zeszłorocznej jodły zdobiącej w okresie świątecznym serce Zielonej Góry, leśnicy przygotowali specjalne deski, które Wojciech Grochala – Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych przekazała lubuskim artystom.


Wojciech Grochala- Dyrektor RDLP w Zielonej Górze przekazał pięć specjalnie przygotowanych desek wykonanych z zeszłorocznej choinki miejskiej (fot. Ewelina Fabiańczyk)

Malarki, które zgłosiły chęć uczestnictwa w dobroczynnej inicjatywie to grono wyjątkowych twórców, reprezentujących różne nurty artystyczne. Udział w tym charytatywnym przedsięwzięciu wezmą znakomici artyści-plastycy: Dorota Komar-Zmyślony, Lilianna Lilu Batory, Renata Brzozowska, Małgorzata Maćkowiak i Magdalena Gryska.

Drewno – surowiec doskonały.
"Ta deska do mnie przemawia" - takie słowa wypowiadały malarki, podczas odbioru jodłowych desek. To wyjątkowe i niepowtarzalne materiały, który już niebawem zamieni się w prawdziwe dzieła sztuki. A jakie? Tego jeszcze nie wiemy. Na pewno będą to prawdziwe unikaty - samo dobro z natury!Prace artystek trafią na aukcje charytatywne.
Eko-dzieła, które wykonają malarki zostaną zaprezentowane pod koniec stycznia. Wówczas, uczestniczki inicjatywy „Dobro z Natury” przekażą oficjalną informację na jaką aukcję zostaną przekazane prace.

Zachęcamy do śledzenia bieżących informacji i rozpowszechniania tej dobroczynnej akcji – to wyjątkowa inicjatywa. Natomiast prezentacja twórczości artystek i aktualności związane z przebiegiem działania będą publikowane na profilu Facebook zielonogórskiej dyrekcji Lasów Państwowych.

Average (0 Votes)