Asset Publisher Asset Publisher

Zapraszamy do udziału w akcji "Posadźmy razem las"!

Już w sobotę 2 kwietnia br., w Zielonej Górze odbędzie się kolejna edycja akcji „Posadźmy razem las”, w trakcie której zielonogórzanie oraz osoby przyjezdne będą mogli wspólnie z leśnikami posadzić kilkadziesiąt tysięcy drzew oraz wziąć udział w grach i zabawach edukacyjnych w Leśnej Osadzie.

Akcja wspólnego sadzenia drzew, organizowana przez zielonogórskich leśników, prowadzona jest od 2015 roku i na stałe wpisała się w grafik leśnych imprez mieszkańców Wonnego Grodu, o czym świadczy choćby zwiększająca się corocznie frekwencja. W tym roku, wydarzenie odbędzie się w Chynowie. Uczestnicy akcji, wzdłuż ulicy Poznańskiej będą mogli posadzić las, a także skorzystać z atrakcyjnej oferty Leśnej Osady, w której równolegle do sadzenia lasu, na terenie strzelnicy ZO PZŁ w Zielonej Górze będą prowadzone ciekawe aktywności z zakresu szeroko pojętej edukacji przyrodniczej.

Wydarzenie organizowane jest pod honorowym patronatem Dyrektora RDLP w Zielonej Górze.

CZAS W LAS!
Chcesz się dowiedzieć jak prawidłowo posadzić drzewo?
Nie wiesz co to jest ekoton i chciałbyś zobaczyć jak powstaje?
Szukasz ciekawych pomysłów na udany dzień z rodziną?
Chcesz posadzić las?
Przyjeżdżają do Ciebie znajomymi?
Wspólnie z sąsiadami zastanawiasz się co możesz dobrego zrobić dla przyrody?
Masz wolną sobotę i chcesz ją spędzić w miłym towarzystwie?
Szukasz atrakcji na świeżym powietrzu?
Jeśli tak to zaplanuj sobie czas w las! 
Czekamy na Ciebie -  2 kwietnia 2022 r., w pobliżu ul. Poznańskiej w Zielonej Górze (Chynów)!

MOC ATRAKCJI
Razem, od godz. 9:00 – na powierzchni leśnej wzdłuż ul. Poznańskiej rozpoczniemy wspólne sadzenie kilkudziesięciu tysięcy drzew, a od godz. 10:00 – na terenie strzelnicy Zarządu Okręgowego  PZŁ otworzymy Leśną Osadę, w której leśnicy z Nadleśnictw: Przytok, Zielona Góra, Gubin i Sulechów oraz zielonogórscy myśliwi przeprowadzą ciekawe gry i leśne  zabawy, a wszystko to z wykorzystaniem Indeksu Przyjaciela Przyrody, dzięki czemu uczestnicy akcji będą mogli zdobyć leśne upominki, w tym także produkty marki „Dobre z lasu”.


BRZMI CIEKAWIE?
Przyłącz się do akcji i razem z nami wspieraj działania "Dla Lasu, Dla Ludzi!" Posadzimy drzewa, aby w przyszłości cieszyć się bogactwem przyrodniczym, a kolejne pokolenia będą mogły korzystać z tego dobra – bo las spełnia trzy funkcje: przyrodniczą, społeczną i gospodarczą.

Będzie nas więcej! Zyska przyroda, zyskamy my wszyscy!
Jeśli sądzisz, że warto promować tego typu działania to zaproś znajomych i dołączcie do nas. Również możesz nas wesprzeć online, rozpowszechniając informację o akcji. Wystarczy, że udostępnisz wydarzenie utworzone na profilu Facebook (link) i zachęcisz do włączenia się w tą wyjątkową integrację na terenie leśnych ostępów.

Udział w akcji jest bezpłatny, zapraszamy.
Satysfakcja i dobra zabawa gwarantowane!

Organizatorami społecznej akcji „Posadźmy Razem Las”, są Nadleśnictwo Przytok i Nadleśnictwo Zielona Góra.

Partnerzy wydarzenia:
Nadleśnictwo Gubin
Nadleśnictwo Sulechów
Zarząd Okręgowy PZŁ w Zielonej Górze
Polskie Towarzystwo Leśników
Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa

SPOTKAJMY SIĘ W LESIE!
To wydarzenie jest dla każdego i odbędzie się niezależnie od pogody. Należy zadbać tylko o odpowiedni ubiór i dobry humor.

  • 2 kwietnia 2022 r.
  • godz. 9:00-13:00 – na powierzchni leśnej wzdłuż ul. Poznańskiej, aby wspólnie posadzić las
  • godz. 10:00- 13:00 – na terenie strzelnicy ZO PZŁ w Zielonej Górze, aby w formie gier i zabaw porozmawiać o lesie, jego mieszkańcach oraz bezpiecznej turystyce w leśnych ostępach.

Relacja z poprzednich edycji akcji „Posadźmy razem las”:

Average (0 Votes)